آیت‌الله جوادی آملی:

حوادث اخیر اتفاق افتاده در مدارس با مدیریت حل شود

آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع عظام تقلید با اشاره به حوادث اخیر اتفاق افتاده در مدارس گفت:‌ مسئولان با مدیریت این کار را هر چه زودتر سامان ببخشند و مردم را از نگرانی در بیاورند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی روز پنجشنبه در دیدار یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت:‌ این کار با مدیریت حل می‌شود، اینکه منشاء این حوادث هنوز مشخص نشده، رعب آور است، این حوادث هم موجب اضطراب و نگرانی اولیاء و خانواده‌ها شده و هم موجب نگرانی آموزش و پرورش و معلمان می‌شود که دانش آموزان زیر مجموعه آنان که بچه‌های خودشان محسوب می‌شوند، آسیب می‌بینند.

وی اظهار داشت:‌ ما دعا می‌کنیم که این فرزندان معصوم و بی‌گناه آسیبی نبینند ولی لازم است مسئولین نیز با مدیریت این کار را هر چه زودتر سامان ببخشند و مردم را از نگرانی در بیاورند.

آیت الله جوادی آملی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت:‌ در هر امری بویژه در آموزش و پرورش حرف اصلی را انسانیت انسان می‌زند، الفاظ و مفاهیم به درد امتحان و نمره می‌خورد اما آنچه انسان را می سازد رفتار عملی همه ماست.

وی با تاکید بر احترام گذاشتن به مردم بیان داشت: در شرح حال پیامبر گرامی اسلام (ص) آمده که آن حضرت با احدی نیمرخ صحبت نمی‌کرد چه افراد عادی و چه بادیه نشین و چه شهری، این احترام گذاشتن به مردم است که چنین مواردی را مسئولین باید رعایت کنند.

وی گفت:‌ ما قبل از اینکه با حرف، چیزی یاد مردم بدهیم باید با عمل یاد آنان بدهیم، اگر مردم عمل صالح ببینند، هم می‌بینند و هم عمل می‌کنند، ولی اگر تنها درس صالح بگوییم، ممکن است یاد بگیرند اما کاری از پیش نمی‌رود.

آیت الله جوادی آملی اظهار داشت:‌ در میدان جنگ، حرف اول را قدرت نظامی می‌زند اما در دبیرستان و آموزش و پرورش و حوزه و دانشگاه تربیت‌های علمی حرف اول را می‌زند، تجربه هم نشان داده که با سلاح نمی‌شود مردم را اصلاح کرد، بلکه با صلاح می‌شود.

وی گفت:‌ جهانی فکر کردن، تعامل داشتن، مدیریت داشتن، نه بیراهه رفتن و نه راه کسی را بستن اساس کار است، جهان را ادب و علم اداره می‌کند و با ادب، علم و تعامل می‌توان با جهان به درستی زندگی کرد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد تا به برکت اهل‌بیت (ع) و خون‌های پاک شهدا و تلاش خدمتگزاران تعلیم فرهنگی کشور، خیر دنیا و آخرت نصیب جامعه اسلامی شده و صلاح و فلاح به مردم ما عنایت شود.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/40513
اخبار مرتبط

نظرات شما