آیت‌الله فاضل لنکرانی خطاب به طلاب جوان:

اجازه ندهید از لباس روحانیت سوء استفاده شود

آیت‌الله فاضل لنکرانی با بیان این که لباس روحانیت، نشان خدمتگزاری و وقف شدن در قرآن و اهل‌بیت(ع) است گفت: اجازه ندهید از لباس روحانیت سوء استفاده شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت‌الله فاضل لنکرانی بعد از ظهر امروز در مراسم عمامه‌گذاری که در مدرسه علمیه امام باقر (ع) در منطقه نیروگاه برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت:
آن چیزی که نازل شده؛ یعنی همه قرآن نیاز به تبیین دارد با این که قرآن خودش بیان است؛ اما از بسم‌الله اول تا آخر قرآن نیاز به تبیین دارد
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ابراز داشت: بعد از تبیین باید مردم تفکر کنند، به‌حسب ظاهر فهم آیه بدون تبیین و تفکر امکان ندارد؛ یعنی اگر مراد بیان ظاهر قرآن باشد ممکن است کسی قرائت بکند و ترجمه‌ای را از ظاهر آیه به دست بیاورد؛ اما ظاهر قرآن نیاز به تفکر ندارد؛ اما زمانی که قرآن تبیین شد زمینه برای تفکر آماده می‌شود.
وی ادامه داد: این تبیین را چه کسی باید انجام دهد، آیا پیامبر بیان همه آیات قرآن را برای مردم کردند.
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) بیان داشت: عمده کار ائمه (ع) تبیین بوده و لذا این‌همه روایت‌ها از امامان وجود دارد که همگی تبیین بوده است.
وی با بیان این که ائمه مسئولیت تبیین را بر عهده داشتند، تأکید کرد: این رسالت تبیین در دوران غیبت بر عهده علما است، بخشی از آن جهاد تبیینی است که رهبر انقلاب فرموده‌اند که معرفی انقلاب و دستاوردهای آن است.
آیت‌الله فاضل لنکرانی تصریح کرد: چه کسی می‌تواند تبیین کند کسی که با دین مأنوس باشد و بتواند محکمات را بیان کند.
وی تأکید کرد: رمز موفقیت مراجع عظام در این است که این‌ها نوکر اهل‌بیت( ع) و تسلیم محض اهل‌بیت بودند ما نیز باید این را در خودمان احیا و برجسته کنیم.
آیت‌الله فاضل لنکرانی بیان داشت: اهل‌بیت چه چیزی گفتند باید همان را تنها معیار خودمان قرار بدهیم و نسبت به ایشان خضوع داشته باشیم.
وی در ادامه ملبس شدن چند تن از طلاب را موردتوجه قرارداد و بیان داشت: در روایت‌ها آمده هرکسی که معمم شود، ثواب نمازش اضافه می‌شود.
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) خاطرنشان کرد: این لباس نشان خدمتگزاری و وقف شدن در قرآن و اهل‌بیت(ع) است و نگذارید از این نشان سوءاستفاده شود.
وی تصریح کرد: این هویت ما است و نباید با هیچ‌چیز دیگری معاوضه شود.

انتهای پیام/110


http://qomefarda.ir/40596
اخبار مرتبط

نظرات شما