معاون مالی شهرداری قم در گفتگو با قم فردا مطرح کرد:

تعیین تکلیف پروژه پارکینگ شهید کاظمی در پیچ‌وخم دادگستری تهران

معاون مالی شهرداری قم گفت: مدیریت امور  موسسه ثامن‌الحجج بر عهده مجموعه دادگستری و اداره تصفیه امور ورشکستگی است و به‌صورت مشخص هم دادستانی تهران اصلی‌ترین تصمیمات در خصوص زمین پروژه پارکینگ شهید کاظمی به‌عنوان بخشی از دارایی این موسسه را اتخاذ خواهد کرد.

سید مرتضی حسام نژاد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، اظهار داشت: تملک زمین پارکینگ شهید کاظمی طی یک قرارداد مشارکتی بین شهرداری قم و موسسه ثامن‌الحجج انجام‌شده بود، اما به دلیل ورشکستگی موسسه مالی ثامن‌الحجج مدیریت امور این موسسه بر عهده مجموعه دادگستری و اداره تصفیه امور ورشکستگی افتاده است و به‌صورت مشخص هم دادستانی تهران اصلی‌ترین تصمیمات اتخاذ خواهد کرد.
وی ادامه داد: مجموعه دادگستری برای اینکه بتواند مطالبات مردمی را از موسسه مالی ثامن‌الحجج پرداخت کنند، موضوع واگذاری زمین مجموعه پارکینگ شهید کاظمی به‌عنوان بخشی از دارایی موسسه ثامن‌الحجج را در نظر دارند که مذاکرات متعددی نیز انجام‌شده است.
حسام نژاد تصریح کرد: ازجمله مسائل مطرح‌شده در این مذاکرات واگذاری این زمین به یکی از بانک‌ها که هنوز نهایی نشده است طی شش ماه گذشته روند رسیدگی سرعت بهتری پیداکرده است تا به‌سرعت تعیین تکلیف شود و به مجموعه‌ای واگذار شود وارد میدان شود و ادامه توافقات خود را با شهرداری به‌روز کند، اما هنوز نهایی نشده است و هنوز موضوع در اداره تصفیه ورشکستگی جاری است.
معاونت مالی شهرداری قم افزود: به‌محض اینکه تکلیف واگذاری زمین پروژه شهید کاظمی مشخص شود وارد عمل خواهیم شد، شهرداری اعلام آمادگی کرده است و حتی مکاتباتی نیز داشته است تا اگر کاری که بتواند موضوع را تسریع کند انجام دهد تا هم سهامداران ثامن‌الحجج به‌حق و حقوق برسند و هم این پروژه به‌عنوان یک پروژه مهم در نقطه مرکزی شهر قم تعیین تکلیف شود.
وی در پاسخ به این سؤال که امکان دارد اگر این زمین به مزایده گذاشته شد خود شهرداری قم در اولویت این واگذاری قرار گیرد و زمین پروژه پارکینگ شهید کاظمی را خریداری کند؟ بیان داشت: عدد سنگینی است و در بودجه سال جاری چنین ردیف بودجه‌ای پیش‌بینی‌نشده است البته این موضوع منتفی نیست، اگر در قالب تهاتر و غیر نقد باشد می‌تواند این اتفاق رخ دهد اما اگر مزایده نقدی باشد احتمالاً بودجه شهرداری قم کشش نخواهد داشت.
حسام نژاد در پاسخ به این سؤال که ممکن است شخصی که برنده مزایده این زمین می‌شود تمایل به همکاری با شهرداری قم را نداشته باشد در این صورت تکلیف چیست؟ عنوان داشت: این موضوع با رعایت ضوابط و طرح تفصیلی انجام می‌شود اما درنهایت تعیین تکلیف آن مهم‌تر است هر تصمیمی که گرفته شود مهم‌تر از رها شدن و بی تکلیفی است.

انتهای پیام/۱۷۰


http://qomefarda.ir/42089
اخبار مرتبط

نظرات شما