معاون امور اجتماعی بهزیستی قم:

۳۷۶ خانواده دارای فرزندان چندقلو تحت پوشش بهزیستی قم هستند

معاون امور اجتماعی بهزیستی قم گفت: ۳۷۶ خانواده قمی که دارای فرزندان دوقلو، سه‌قلو و چهارقلو هستند، تحت پوشش این نهاد قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، علیرضا محمدی افزود: تاکنون ۳۰۰ خانواده دارای دوقلو، ۷۰ خانواده دارای سه‌قلو و ۶ خانواده دارای چهارقلو در سامانه اداره کل بهزیستی قم ثبت شده‌اند.
وی اضافه کرد: همه خانواده‌هایی که فرزند سه‌قلو به بالا دارند فارغ از دهک‌بندی و خانواده‌هایی که دوقلو دارند و در دهک‌های یک تا هفت قرار دارند، تحت پوشش قرار می‌گیرند و ماهیانه از مستمری بهزیستی بهره‌مند ‌می‌شوند.
وی ادامه داد: این خانواده‌ها علاوه بر بهره‌مندی از مستمری ماهانه بهزیستی، از سایر خدمات این اداره کل شامل کمک‌های بلاعوض از جمله ودیعه مسکن و وام‌های کم‌بهره برای اشتغال نیز می‌توانند استفاده کنند.
محمدی خاطرنشان کرد: مستمری ماهیانه بهزیستی برای خانواده‌ها دارای دوقلو یک ‌میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و برای خانواده‌های دارای سه‌قلو و بالاتر ماهیانه یک میلیون و ۸۰۸ هزار تومان است.
به گفته وی، حمایت‌های بهزیستی از خانواده‌های دارای چندقلو تا پایان ۶ سالگی ادامه دارد، ولی پیشنهادهایی ارائه شده تا این حمایت‌ها تا پایان ۱۸ سالگی ادامه‌ یابد و مستمری ماهیانه نیز افزایش یابد.
۲۴ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه هفته ملی جمعیت نام‌گذاری شده است؛ شعار امسال «فرزندان نشاط امروز آسایش فردا» است.
انتهای پیام/


منبع:ایرنا
http://qomefarda.ir/42257
اخبار مرتبط

نظرات شما