معاون شهردار قم:

رصد مستمر نقطه‌به‌نقطه بودجه شهرداری قم

معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم با اشاره به پالایش و رصد مستمر میزان درآمد و هزینه شهرداری قم گفت: در 15 روز به‌صورت نقطه‌به‌نقطه درآمد و هزینه مجموعه شهرداری بررسی و مقایسه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سیدمرتضی حسام نژاد در جلسه کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر قم، با اشاره به پالایش و رصد مستمر میزان درآمد و هزینه شهرداری قم اظهار داشت: در 15 روز به‌صورت نقطه‌به‌نقطه درآمد و هزینه مجموعه شهرداری بررسی و مقایسه می‌شود.

وی با بیان اینکه موارد بررسی‌شده در جلسات شورای معاونین و شهرداران مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، ابراز کرد: به‌منظور بهبود عملکرد، خلأها، مشکلات، کمبودها و... در زمینه درآمد و هزینه‌ها، مدام این رصد انجام تا به خروجی مناسب برسد.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم اضافه کرد: بودجه امسال باتوجه به افزایش قابل‌توجه نسبت به سال گذشته، 2 نقطه قوت بند "ت" تبصره 6 و املاک برای تحقق درآمدهای غیرنقدی را داراست که می‌توان امیدوار به تحقق کامل بودجه بود، هرچند تلاش زیادی نیاز است.

وی یکی دیگر از ظرفیت‌ها برای تحقق بودجه را استفاده از اسناد تسویه دانست و خاطرنشان کرد: از این ظرفیت امیدواریم بتوانیم برای پرداخت بدهی به بانک‌های عامل استفاده کنیم.

حسام نژاد، وجود سامانه جامع املاک را مورداشاره قرار داد و گفت: مطمئن‌ترین طریقه نگهداری و آمارگیری ملک استفاده از مکان محوری و تمرکز روی سیستم سرا است که در حال حاضر هرگونه گزارش‌گیری از سامانه وجود دارد.

وی ادامه داد: قم جز تنها کلان‌شهرهای کشور بوده که نقشه سطحی کل شهر را در سامانه بارگذاری کرده و نقشه کل شهر در سامانه وجود دارد.انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/42541
اخبار مرتبط

نظرات شما