عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با قم فردا:

امام خمینی وحدت و انسجام ملی را رمز پیروزی انقلاب می‌دانست

عضو خبرگان رهبری گفت: بنیان‌گذار انقلاب اسلامی، همواره و در مناسبت‌های مختلف و ازجمله در وصیت‌نامه سیاسی الهی خود، از وحدت کلمه و وحدت صفوف ملت ایران به‌عنوان رمز پیروزى انقلاب یاد کرده است.

آیت‌الله کعبی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا ضمن تسلیت سالگرد ارتحال بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی قدس‌سره اظهار داشت: انقلاب اسلامی امتداد نهضت رسول‌الله و مکتب عاشورا است که در مسیر انتظار حقیقی حضرت حجت، خورشید فروزان اسلام ناب محمدی را بر اساس مکتب اهل‌بیت (ع) در دوران معاصر در ایران طلوع کرده است.
وی ادامه داد: برپایی پرچم اسلام این بار به دست امام خمینی (ره) در ایران صورت گرفت و اسلام ناب توسط انقلاب اسلامی و مردم ایران به دنیا صادر شد.
عضو خبرگان رهبری با اشاره به تمام توطئه‌ها و سختی‌ها در خصوص انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی ایران در طول این سال‌ها با همه فرازها و فرودها پستی‌ها و بلندی‌ها توطئه‌ها و سختی‌ها و برنامه‌ریزی‌های دشمن انقلاب اسلامی قوی‌تر شده و در مقابل دشمنان ضعیف‌تر شده‌اند.
وی اضافه کرد: امروز انقلاب اسلامی در دنیا به یک قدرت نوظهور جهانی تبدیل شده است و پرچم این انقلاب به صاحب اصلی خود امام‌زمان (عج) تقدیم خواهد شد.
آیت‌الله کعبی خاطرنشان کرد: امروز دشمنی استکبار و ایادی آن علیه انقلاب اسلامی  در قالب یک جنگ ترکیبی تمام‌عیار تداوم‌یافته است درحالی‌که دشمنان انقلاب همچون سالیان گذشته هرگز نتوانسته‌اند خللی در حرکت رو به کمال نظام مردمی جمهوری اسلامی وارد کنند.
وی بیان کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب، حضور و مشارکت همگانی مردم در انقلاب و حرکت در پشت سر امام و پیروی از منویات و تعالیم ایشان، علت اصلی موفقیت انقلاب اسلامی بوده است. ریشه این موفقیت را نیز باید در ایمان، عواطف و عقاید دینی و اسلامی مردم ایران جستجو کرد.
عضو جامعه مدرسین با اشاره به وحدت و انسجام ملی در انقلاب اسلامی، گفت: وحدت یکی از عناصر اصلی مکتب انقلاب اسلامی است. ازاین‌رو بنیان‌گذار انقلاب اسلامی، همواره و در مناسبت‌های مختلف و ازجمله در وصیت‌نامه سیاسی الهی خود، از وحدت کلمه و وحدت صفوف ملت ایران به‌عنوان رمز پیروزى انقلاب یاد کرده و توجه همگان را به این عامل پیروزی‌آفرین و پرهیز از هرگونه اقدامی که موجب خلل در وحدت میان مردم، میان مردم و مسئولان و میان مسئولان با یکدیگر شود، جلب می‌نمایند.
وی خاطرنشان کرد: امروز نیز دشمن با تمام توان خود این عامل مهم را هدف قرار داده و تلاش می‌کند با ایجاد تفرقه میان ملت و مسئولان، اهداف شوم خود را تحقق بخشد. اما ملت ایران با وحدت و همبستگی خود همواره دشمنان را مأیوس نموده و ازاین‌پس نیز ان‌شاءالله ناکام خواهند گذارد.


انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/42669
اخبار مرتبط

نظرات شما