معاون وزارت ارتباطات‌وفناوری‌اطلاعات:

قم می‌تواند قطب هوش‌مصنوعی کشور شود

معاون فناوری‌ونوآوری وزارت ارتباطات‌وفناوری‌اطلاعات گفت: می‌توان با برنامه‌ریزی قم را در مسیر تبدیل شدن به قطب هوش‌مصنوعی در کشور قرار دهیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، میثم عابدی در جلسه کارگروه اقتصاد دیجیتال شورای فضای‌مجازی‌ استان اظهار کرد: زیست بوم فناوری در استان قم به خوبی وجود دارد.
وی مطرح کرد: مسائلی که در استان قم مطرح می‌شود دارای ابعاد ایرانی و اسلامی بیش‌تری هستند و باید به این موضوع توجه شود.
معاون فناوری‌ونوآوری وزارت ارتباطات‌وفناوری‌اطلاعات با بیان اینکه باید برنامه‌های عملیاتی برای استان قم درنظر گرفته شود، عنوان کرد: می‌توان با برنامه‌ریزی قم را در مسیر تبدیل شدن به قطب هوش‌مصنوعی در کشور قرار دهیم.
همچنین سید مهدی قریشی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم با اشاره به اینکه اولویت اصلی کارگروه حمایت از فعالیت های عرصه فضای مجازی است، تصریح کرد: متاسفانه برخی افراد دیدگاه متفاوت و اشتباهی در این زمینه دارند و تصور می‌کنند شورای فضای‌مجازی صرفا به دنبال ایجاد محدودیت است.
وی با بیان اینکه کمیته اقتصاد دیجیتال زیرمجموعه این کارگروه فعالیت می‌کند، عنوان کرد: در کمیته اقتصاد دیجیتال به صورت زیرساختی و بنیادی حمایت از فعالین عرصه فضای‌مجازی‌ دنبال می‌شود. 
معاون استانداری قم با اشاره به اینکه باید از ظرفیت فضای‌مجازی‌و فناوری‌اطلاعات استان قم به بهترین شکل استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: خوشبختانه استان قم در این عرصه جزو استان‌های پیشرو بوده و از سرمایه‌های مطلوبی بهره‌مند است.
قریشی با بیان اینکه تقویت بنیه‌های اقتصادی یکی از اولویت‌های امروز کشور است، تصریح کرد: حدود نیمی از شرکت‌های دانش‌بنیان استان در حوزه فاوا فعالیت دارند که باید به این عرصه توجه ویژه‌تری داشته باشیم.
رئیس کارگروه اقتصاد دیجیتال استان با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در حوزه هوش مصنوعی در استان قم رقم خورده است، یادآور شد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در نظر داریم استان قم را به یکی از قطب‌های
هوش‌مصنوعی کشور تبدیل کنیم.انتهای پیام/


منبع:فارس
http://qomefarda.ir/45172
اخبار مرتبط

نظرات شما