رئیس اداره جنگل‌بانی و جنگل‌کاری قم:

کاشت ۸ میلیون نهال سهم قم در طرح کاشت یک میلیارد نهال

رئیس اداره جنگل‌بانی و جنگل‌کاری اداره کل منابع طبیعی استان قم از سهم ۸ میلیونی قم در طرح کاشت یک میلیارد نهال در کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آذری، رئیس اداره جنگل‌بانی و جنگل‌کاری اداره کل منابع طبیعی استان قم با اشاره به تأکید رئیس‌جمهور و وزارت جهاد کشاورزی بر توسعه فضای سبز و کاشت یک میلیارد درخت طی چهار سال، گفت: این طرح در پی یک اقدام و تصمیم جهانی در برخی کشورها از جمله ایران در حال اجرا است.
وی با بیان اینکه ایران عضو کنوانسیون تغییرات اقلیم و آب‌وهوا است، گفت: کشور‌های عضو این مجموعه تصمیم گرفتند که تا هفت سال آینده بیش از هزار میلیارد درخت در کل دنیا کاشته شود که هر کدام از این اعضا به فراخور امکاناتی که دارند سطحی را بر عهده گرفته‌اند.
آذری اضافه کرد: در قم کاشت هشت میلیون نهال طی چهار سال هدف‌گذاری شده است که سالانه دو میلیون نهال باید تولید و کاشته شود.
وی گفت: در طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت به دنبال این هستیم تا از ظرفیت مردم، صنایع، بخش‌های خصوصی، خیرین و ارگان‌های دیگر استفاده کنیم.
 رئیس اداره جنگل‌بانی و جنگل‌کاری اداره کل منابع طبیعی استان قم، با بیان اینکه تا به امروز یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان مشارکت مردمی در این طرح جذب شده است، گفت: هزینه تولید نهال بین ۷ تا ۱۰ میلیارد تومان است و تقریباً ۱۰ برابر آن هزینه کاشت و مراقبت در عرصه هست که باتوجه‌به این هزینه‌ها به سرانجام رسیدن این مهم نیاز به حمایت بیشتر مردم و سازمان‌ها دارد.
انتهای پیام/


منبع:خبرگزاری صدا و سیما
http://qomefarda.ir/45232
اخبار مرتبط

نظرات شما