رئیس جامعه مدرسین:

نخبگان حوزه به نیازهای جامعه پاسخ دهند

رئیس جامعه مدرسین تربیت طلاب و نخبگان حوزوی به‌منظور حل مسئله و پاسخگویی به نیازهای مختلف جامعه و نظام را به‌عنوان هدف حوزه علمیه ترسیم کرد و گفت: امروزه ده‌ها نیروی خلاق و خوش‌فکر در حوزه علمیه وجود دارد متأسفانه شناخته شده نیستند؛ بر خلاف گذشته که تنها تعداد محدودی وجود داشتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،اساتید و مدیران اجرایی بنیاد شیخ انصاری وابسته به مرکز امور نخبگان حوزه‌های علمیه با آیت‌الله حسینی بوشهری دیدار کردند.
رئیس جامعه مدرسین بعد از شنیدن بخشی از فعالیت‌های این بنیاد در راستای شناسایی، تربیت و به‌کارگیری استعدادهای برتر حوزوی، ابراز داشت: حلقه مفقوده در تحقیق‌ها و پژوهش‌های علمی، عدم وجود بستر مناسب برای حل مسائل خارجی و تحقق خروجی این تحقیق‌هاست. باید ارتباط وثیقی میان پژوهش‌ها و دستگاه‌های حاکمیتی ایجاد شود تا این پژوهش‌ها در خارج به کار برده شوند.
وی خطاب به مسئولین بنیاد شیخ انصاری ادامه داد: نتیجه کار شما باید در حل مسائل مربوط به‌نظام، حاکمیت، جامعه، فرهنگ و حتی مسائلی که مربوط به خود حوزه علمیه است، نمود پیدا کند.
آیت‌الله حسینی بوشهری افزود: از جمله مسائلی که مربوط به حوزه علمیه است و باید توسط نخبگان مورد بررسی و هم‌فکری قرار گیرد، بحث تبلیغ است که مقام معظم رهبری - مدظله‌العالی - نسبت به آن تأکید کردند. باید عرصه تبلیغ را به‌گونه‌ای رقم بزنیم که رضایت ایشان در این مسئله تأمین شود.
وی با اشاره به روش بزرگان حوزه علمیه در حل مسائل مختلف زمان خود، ابراز داشت: باید از میان کلمات بزرگان، اسلوب و روش مطلوب در حل مسئله استخراج شود و چارچوبی براین‌اساس تدوین شود که شاگرد پرور باشد.
هدف حوزه، تربیت طلاب و نخبگان به‌منظور پاسخگویی به نیازهای جامعه و نظام است
دبیر شورای‌عالی حوزه‌های علمیه تربیت طلاب و نخبگان حوزوی به‌منظور حل مسئله و پاسخگویی به نیازهای مختلف جامعه و نظام را به‌عنوان هدف حوزه علمیه ترسیم کرد و اظهار داشت: امروزه ده‌ها نیروی خلاق و خوش‌فکر در حوزه علمیه وجود دارد متأسفانه شناخته شده نیستند؛ بر خلاف گذشته که تنها تعداد محدودی وجود داشتند.
وی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای فعالان در بنیاد شیخ انصاری، تصریح کرد: بنده به‌عنوان فرد کوچکی در حوزه علمیه، کار شما را تحسین می‌کنم و امیدوارم بتوانیم پشتیبان محکمی برای عزیزانی باشیم که امیدهای آینده حوزه هستند. حقیقتاً از طرح‌ها و نگاه‌های نویی که در این جلسه مطرح شد احساس لذت کردم و برای تک‌تک شما آرزوی موفقیت دارم.
شایان‌ذکر است در ابتدای این جلسه، حجت‌الاسلام بهاری، مدیر دفتر نخبگان حوزه‌های علمیه، هدف مرکز نخبگان را تعالی جامعه نخبگانی حوزه عنوان کرد و تاریخچه‌ای از شکل‌گیری بنیاد شیخ انصاری ارائه نمود.
در ادامه جلسه نیز گزارش ویدئویی از فعالیت‌های بنیاد شیخ انصاری پخش شد و پس از آن، تعدادی از اساتید، مسئولان و مشارکت‌کنندگان در این طرح، توضیحاتی در خصوص حیطه فعالیت‌های این بنیاد ارائه کردند.


انتهای پیام/


منبع:فارس
http://qomefarda.ir/45299
اخبار مرتبط

نظرات شما