فرمانده سپاه قم:

هسته اصلی شبکه مخل امنیت در قم شناسایی و دستگیر شدند

فرمانده سپاه استان قم از دستگیری هسته اصلی شبکه مخل امنیت استان با رصد اطلاعاتی‌ سربازان گمنام سپاه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، از روابط‌عمومی سپاه استان قم، سردار محمدرضا موحد پنجشنبه در گفت‌وگویی اظهار کرد: پیرو اغتشاشات سال گذشته که منجر به شکل‌گیری تجمعات اعتراضی شعار دهی و ناآرامی در استان شد، سربازان گمنام امام‌زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) به‌منظور شناسایی عناصر میدانی و سرشبکه‌های اصلی این ناآرامی‌ها وارد عمل شده و با اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی و دستگیری هسته اصلی تیم خرابکاری و اخلالگری در نظم عمومی در استان شدند.
وی اضافه کرد: مهم‌ترین اقدامات ضدامنیتی این شبکه در فضای حقیقی و مجازی در جریان ناآرامی‌های سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۴۰۱ شامل تشکیل یک شبکه سازمان‌دهی‌شده متشکل از سه نفر به‌عنوان هسته مرکزی و تعدادی به‌عنوان عناصر میدانی، سازماندهی باندهای اراذل‌واوباش و توزیع سلاح سرد بین آنها جهت به‌کارگیری در صحنه اغتشاشات و تلاش برای خرید سلاح غیرمجاز است.
فرمانده سپاه استان قم در ادامه تسریح اقدامات این شبکه خرابکار گفت: ارسال محتوا به سران جریان سلطنت‌طلب همچون نور پهلوی و نیز افراد ضدانقلاب همچون شاهین نجفی و حمایت از کمپین‌های منتشر شده از سوی رسانه‌های معاند، ارتباط‌گیری با عناصر کانون‌های شورشی گروهک منافقین و تعرض به برخی از حوزه‌های مقاومت بسیج و آتش‌زدن و تخریب حوزه ۱۵ بسیج در استان قم باهدف دستیابی به مهمات جنگی و توزیع آن بین اغتشاشگران از دیگر اقدامات آن‌هاست.
وی از ساخت تعداد ۴۰۰ عدد کوکتل‌مولوتف و بمب‌های انفجاری در راستای انجام عملیات خرابکارانه در قم توسط شبکه یادشده خبر داد.
او گفت: انتشار فراخوان‌های غیرقانونی اعتراضی در جهت تهییج افراد برای ادامه‌دار کردن آشوب و اغتشاشات خیابانی، خسارت به اموال شخصی، تخریب و یا آتش‌زدن خودروهای شخصی، عمومی و انتظامی و همچنین ایستگاه‌های اتوبوس، حمله به یکی از عوامل فراجا و مجروح نمودن وی و مسدودکردن معابر عمومی و ایجاد آتش‌سوزی‌های عمدی در سطح شهر از دیگر اقدامات مخلان امنیت در استان قم بوده است.
موحد تصریح کرد: برنامه‌ریزی و سازماندهی اقدامات شبکه یادشده در یکی از کافه گیم‌های شهر قم صورت می‌گرفت که اهم موضوعات مطرح شده در این جلسات شامل برنامه‌ریزی انجام اقدامات رادیکال، تشکیل و انتشار کمپین‌های سایبری با موضوعات فراخوان تجمعات اعتراضی غیرقانونی، دعوت به اغتشاشات و آشوب‌های خیابانی، سیاه‌نمایی علیه نظام و اهانت به مقدسات و مقام معظم رهبری بوده است.
وی افزود: برخی از عناصر این شبکه‌داری سوابق کیفری و قضایی شرب و فروش مشروبات الکلی، نزاع و درگیری خودکشی ناموفق و عقاید آتئیستی نیز هستند.
فرمانده سپاه استان قم تأکید کرد: همه تحرکات ضد امنیتی و مخل نظم عمومی در استان تحت رصد و اشراف سربازان گمنام امام‌زمان در سازمان اطلاعات سپاه امام علی بن ابی‌طالب (علیه‌السلام) قرار داشته و برخورد قاطع با اقدامات این چنینی و عناصر فریب‌خورده جریان‌های معاند در دستور کار این سازمان قرار دارد.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/45314
اخبار مرتبط

نظرات شما