مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم:

۱۲ هزار فرصت شغلی در قم آماده ورود افراد جویای کار است

مدیرکل تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی قم گفت: ۱۲ هزار فرصت شغلی تمام‌وقت و دارای بیمه در این استان آماده ورود افراد جویای کار در زمینه‌های مختلف نیروی کار ساده، نیروی کار نیمه‌ماهر و نیروی کار متخصص است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، وحید وزیری راد بیان داشت: در استان قم ظرفیت‌های خوبی برای اشتغال افراد جویای کار ایجاد شده است و آنچه دراین‌خصوص اهمیت دارد گسترش فرهنگ کار در میان جوانان برای استقبال بیشتر آنان از موقعیت‌های شغلی موجود است.
وی تأکید کرد: مسئله دیگری که دررابطه‌با فضای کار استان باید موردتوجه قرار گیرد، لزوم گسترش برنامه‌های آموزشی و مهارت‌افزایی برای بالابردن توانمندی‌های افراد جویای کار در قم است، تا آنان با آمادگی بیشتری بتوانند در بخش‌های موردنظر مشغول به کار شوند.
وی همچنین افزود: ‌ در سال جاری قم متعهد به ایجاد ۲۰ هزار و ۲۱۴ فرصت شغلی جدید در حوزه‌های مختلف است که عملکرد ۶ماهه دستگاه‌های اجرایی دراین‌خصوص نشان می‌دهد بیش از ۸۵ درصد تعهد استان دراین‌رابطه عملیاتی شده و ما با جدیت تحقق کامل آن را دنبال می‌کنیم.
گفتنی است بخش صنعت از جمله حوزه‌های پرتقاضا برای جذب نیروی کار است، در همین رابطه استفاده از نیروی انسانی ماهر همواره به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت واحدهای تولیدی مطرح می‌باشد که به همین منظور اداره کل تعاون، ‌ کار و رفاه اجتماعی قم با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی استان موضوع مهم تأمین نیروی انسانی موردنیاز واحدهای تولیدی فعال استان را با جدیت دنبال می‌کند.
در بخش صنعت استان قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، درودگران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هر کدام از آنها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال دارد.
وزیری راد در ادامه با اشاره به برنامه‌های متنوع اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم برای اشتغال‌زایی در استان، گفت: در همین رابطه امسال با تخصیص اعتبارات لازم روند پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در قم در وسعت بیشتری دنبال می‌شود که این موضوع نیز به ایجاد فرصت‌های شغلی متعدد در استان منجر خواهد شد.
انتهای پیام/


منبع:خبرگزاری ایرنا
http://qomefarda.ir/45347
اخبار مرتبط

نظرات شما