معاون استاندار قم:

۷ میلیون خودرو طی ۴۰ روز گذشته وارد قم شده است

معاون فرهنگی، ‌اجتماعی و زیارت استاندار قم از ورود ۷ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۱۰۴ خودرو به استان قم در ایام طرح اربعین (از تاریخ ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ لغایت ۱۴۰۲/۰۷/۰۳) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، ابوالقاسم مقیمی با اشاره به این که آمار مذکور مربوط به ۲۷ مرداد امسال تا پایان شامگاه یکشنبه دوم مهر است، گفت: در این مدت ۶ میلیون و ۵۷۷ هزار و ۳۵۱ خودرو نیز از استان قم خارج شده‌اند.
وی ادامه داد: طی این مدت ۲ هزار و ۷۷۴ اتوبوس و مینی‌بوس ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم در خدمت زائران اربعین حسینی برای تردد به مرزهای ایران و کشور عراق بود که دراین‌بین ۷۲ هزار و ۲۶۸ نفر اقدام به تهیه بلیت کرده بودند.
معاون استاندار قم افزود: ۱۷۵ هزار و ۱۳۰ نفر از استان قم برای حضور در مرزها بلیت رفت قطار به مقصد شلمچه یا خرمشهر تهیه کرده و هم چنین برای برگشت نیز ۱۷۱ هزار و ۱۵۶ نفر بلیت برگشت تهیه کرده‌اند.
وی با اشاره به آمار تمامی ثبت‌نام‌های انجام شده در سامانه سماح از سوی شهروندان استان قم تعداد آن تا پایان دیروز را ۱۳۵ هزار و ۳۷۵ نفر عنوان کرد.
وی ابراز داشت: در مدت مذکور در ایام اربعین حسینی (۲۷ مرداد تا ۲ مهرماه) سه میلیون و ۴۵۳ هزار و ۱۲۴ نفر به زیارت حرم مطهر حضرت معصومه (س) مشرف شدند و یک میلیون و ۳۱۰ هزار و ۹۲۰ نفر نیز در مسجد مقدس جمکران حضور یافتند.
مقیمی تعداد کل گذرنامه‌های تمدید شده برای اربعین با برچسب را ۳۲ هزار و ۷۰ فقره و تعداد کل گذرنامه زیارتی صادر شده در استان را ۳۶ هزار و ۷۰۰ فقره عنوان کرد.
نزدیک به ۲۰ روز از اربعین شهادت امام حسین (ع) و بیش از یک ماه از برپایی موکب‌های خدمت‌رسانی به زوار اربعین گذشته است؛ اما به گفته مسئولان امر، خدمت‌رسانی به زائران اربعین همچنان در استان قم ادامه دارد.
معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری قم پیش‌تر در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرده بود: نزدیک به ۳۸ روز است خدمات ستاد اربعین قم در حال انجام است و تا ۱۰ ربیع‌الاول (چهارم مهرماه) که زائران پاکستانی به این شهر تردد می‌کنند، این خدمات‌دهی ادامه پیدا خواهد کرد.
انتهای پیام/


منبع:خبرگزاری ایرنا
http://qomefarda.ir/45382
اخبار مرتبط

نظرات شما