نماینده ولی‌فقیه در سپاه:

در برابر تعرض به کشور و اعتقادات دینی هرگز کوتاه نمی‌آییم

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: جمهوری اسلامی هیچ‌وقت به کشور یا سرزمینی حمله نمی‌کند؛ اما در برابر تعرض به سرزمین، دین و اعتقادات کوتاه نمی‌آید و از خود دفاع می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله حاجی‌صادقی در وبینار «علت نام‌گذاری جنگ تحمیلی ایران و عراق به دفاع مقدس» در قم، بیان داشت: تا انقلاب است تقابل ما با استکبار وجود دارد و تا استکبار وجود دارد ما هستیم.
وی همچنین با بیان این که دشمنان با به راه‌انداختن جنگ درصدد این بودند که صدای انقلاب ایران به گوش مردم جهان نرسد؛ اما با مقاومت الهی ملت ایران، جنگ هشت‌ساله به عامل مهمی در شنیده‌شدن صدای مردم آزاده ایران تبدیل شد.
حاجی‌صادقی با بیان اینکه دفاع مقدس مدرسه انسان‌سازی و معنویت بود، گفت: همان گونه که عاشورای حسینی اسلام ناب محمدی را از تحریف نجات داد، دفاع مقدس نیز انقلاب اسلامی را استحکام و رشد بخشید.
وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی در دفاع مقدس یک‌تنه در برابر قدرت‌های نظامی و اقتصادی شرق و غرب جهان ایستاد و به لطف اتکا و ایمان به خداوند متعال از خود دفاع کرد و حتی یک وجب از خاک خود را نیز به دست متجاوزان نداد.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در طول ۲۰۰ سال گذشته در هر جنگی که علیه سرزمین ایران رخ‌داده بود، بخش‌هایی از خاک آن به اشغال دشمنان درآمده بود؛ اما در دفاع مقدس حتی یک وجب نیز از خاک ما به دست دشمنان نیفتاد.
حاجی‌صادقی اظهار داشت: جنگ هشت‌ساله زمانی شروع شد که انقلاب اسلامی علیه هیچ کشوری اعلان‌جنگ نکرده بود و ما در این نبرد از خود دفاع کردیم و مسئله دفاع به ذات خود یک موضوع مقدس است.
وی با بیان اینکه هر چیزی که رنگ و بویی از خدا و ارزش‌های دینی داشته باشد مقدس است، ادامه داد: دفاع مقدس ما فقط دفاع از سرزمین خاکی نبود؛ بلکه یک جهاد در راه خدا و حفظ ارزش‌های دینی و الهی بود.
وی با تأکید بر اینکه وصیت‌نامه شهدا سرشار از روح معنویت، دین‌خواهی و دفاع از ارزش‌های اسلامی است، اضافه کرد: جنگ هشت‌ساله و دفاع مقدس ما برگرفته از نهضت عاشورای حسینی بود.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: جنگ هشت‌ساله ما در برابر رژیم تا بن دندان مسلح بعثی و نظام استکبار جهانی اشتراکات بسیار زیادی با قیام عاشورا و حرکت نجات‌بخش امام حسین (ع) در زنده نگه‌داشتن احکام و ارزش‌های دینی دارد و از این منظر یک جنگ مقدس است.
حاجی‌صادقی ادامه داد: جنگ هشت‌ساله مانند کارخانه آدم‌سازی بود که سبب ایجاد تحولات روحی و معنوی غیر قابل وصفی در نسل‌های پیشین شد.
وی با بیان اینکه جنگ تحمیلی سختی‌های زیادی برای رزمندگان مانند استفاده دشمن از سلاح‌های شیمیایی، کمبود امکانات، کمبود تجهیزات و غیره داشت، گفت: با وجود این مشکلات، جبهه برای اهل معنا و دلدادگان مکتب الهی، محلی برای لذت‌بردن از عبودیت محض، تعالی روحی و معنوی و رشد شخصیتی بود.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: امروز اگر فردی اهل جهاد تبیین و جهاد خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی در جامعه باشد؛ مانند شهدای دوران دفاع مقدس در جامعه خود الهام‌بخش می‌شود.
حاجی‌صادقی تصریح کرد: هرچند دفاع مقدس در صحنه رزم تمام‌شده اما دفاع از انقلاب تمام نشده است و تا زمانی که نظام استکبار برپاست، دفاع از انقلاب و مقابله با مستکبران ادامه دارد.
وی عنوان کرد: امروز نیز مانند دوران دفاع مقدس جوان‌های زیادی در گمنامی و اخلاص در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و هنری در حال دفاع از انقلاب اسلامی هستند.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر ضرورت ورود جدی به تبیین فرهنگی و علمی دوران دفاع مقدس، گفت: دفاع مقدس چون در امتداد عاشورای حسینی است همیشه ماندگار است و پایانی بر آن مترتب نیست.
انتهای پیام/


منبع:خبرگزاری ایرنا
http://qomefarda.ir/45383
اخبار مرتبط

نظرات شما