آیت‌الله نوری همدانی:

استکبار با تمام توان در حال دسیسه برای ضربه زدن به اسلام است

مرجع تقلید شیعیان گفت: استکبار هر لحظه و با تمام توان در حال دسیسه چینی برای ضربه زدن به دنیای اسلام و وحدت مسلمین است و همواره در تلاشند تا اثری از مجاهدت‌ها و رشادت‌های شهدا باقی نماند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت الله حسین نوری همدانی  روز سه‌شنبه در دیدار جمعی از اعضای کنگره هشت هزار شهید استان همدان به وجود جریانات آخرالزمانی اشاره کرد و با روایت حدیثی از امام صادق (علیه السلام) انقلاب اسلامی را در زمره آن جریانات قرار داده و و آن را زمینه ساز ظهور حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) دانست و افزود: استکبار جهانی هر لحظه با تمام توان در حال دسیسه چینی برای ضربه زدن به دنیای اسلام و وحدت مسلمین است و همواره در تلاش است تا اثری از یاد و نام مجاهدت‌ها و رشادت‌های شهدا باقی نماند.

آیت الله نوری همدانی، هوشیاری مردم شهید پرور ایران و مسئولین را در دفع این شرارت‌ها و زنده نگاه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت حائز اهمیت دانست و افزود: با زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل جوان منتقل کنید، باید توجه داشت رشد و تقویت فرهنگ جامعه وظیفه مسئولان است.

این مرجع تقلید با اشاره به حدیثی از نبی مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله) در صحیفه نور امام (ره) که فرمودند: هر پیامبری که مبعوث شد در یک دست خود کتاب هدایت و در دست دیگر خود ابزار جنگ و جهاد به همراه داشت، از مردم و بخصوص مسئولین کشوری و لشکری خواستند تا هر کس به اندازه خود و با تمام توان در رفع حوائج اسلام و مسلمین تلاشی جهادی کند.

وی سه عامل رفع فقر، ریشه کنی ظلم و بی عدالتی و اعتلای فرهنگ ایرانی و اسلامی را از شاخصه‌های مهم حرکت‌های انقلابی و جهادی دانسته و آن را از نیازهای جامعه امروز ایران اسلامی قلمداد کرد.

آیت الله نوری همدانی بر لزوم مطالعه صحیفه نور امام (ره) و توجه هر چه بیشتر به فرمایشات مقام معظم رهبری تاکید و آنرا کلید حل بسیاری از مشکلات امروز ایران و دنیای اسلام دانست و از مسئولین خواست که به مسئولیت‌ها و امکانات خود به عنوان یک امانتی از جانب پروردگار عالم نگاه کنند؛ نه وسیله امرار معاش.

این مرجع تقلید بر طبق آیات و روایت مشکلات و مصائب زندگی را جزو لاینفک دنیا و صبر و استقامت را لازمه رسیدن به موفقیت‌ها و پیروزی‌ها دانست و گفت: در جریان جنگ بدر، برخی از مسلمین تصور کردند کاروانی از شام در حال عزیمت به مدینه است که قرار است غنایم زیادی بدست آورند؛ خداوند متعال در قرآن کریم خطاب به آنان می‌فرماید ولی خداوند چیز دیگری مقدر کرده بود؛ پس همانطور که می‌دانید جنگ رخ داد که در نتیجه آن ابوجهل ها کشته شدند.

وی در ادامه به جانفشانی‌های مردم غیور ایران اسلامی علی الخصوص مردم شهیدپرور استان همدان در انقلاب و دوره هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: همدان مردمی مجاهد و مقاوم دارد و بنده به همدانی بودن خود افتخار می‌کنم. افتخار ماست که از همدان عزیز هشت هزار شهید تقدیم اسلام و انقلاب کردیم. سلام من را به مردم عزیز استان همدان برسانید.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به سابقه و هویت تاریخی، دینی و علمی استان همدان گفت: این استان از گنجینه‌های تاریخ ایران اسلامی است که ستاره‌های درخشان علمی، معنوی و معرفتی فراوانی را تقدیم این مرز و بوم کرده است که همگی، شناسنامه و هویت تاریخی این استان هستند و باید دانشمندان برجسته و نخبگان علمی این استان به نسل جوان معرفی شوند.

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/45414
اخبار مرتبط

نظرات شما