دادستان قم:

عاملان آتش‌سوزی عمدی بنگاه خودرو در قم دستگیر شدند

دادستان عمومی و انقلاب قم از دستگیری عوامل اصلی و مظنونان آتش‌سوزی عمدی بنگاه خودرو در این استان خبر داد و اظهار داشت: بر اساس تحقیقات اولیه علت اصلی این اقدام اختلافات شخصی و کینه‌توزی بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن غریب بیان داشت: در پی وقوع آتش‌سوزی بنگاه خودرو در حوالی ساعت ۵ صبح مورخ ۲۴ شهریور در خیابان ۱۵ خرداد قم و بازتاب خبر آن در فضای مجازی تحقیقات فنی برای شناسایی عاملان این حادثه آغاز شد و با تشکیل پرونده و صدور دستورات قضایی بازپرس شعبه ۱۷ دادسرای قم ۴ تن از عوامل این پرونده شناسایی و روانه زندان شدند.
دادستان قم در خصوص نحوه وقوع این آتش‌سوزی بیان داشت: در ابتدا دو نفر از متهمان اقدام به تهدید و ربودن نگهبان ساختمان نیمه‌کاره مجاور نمایشگاه با خودروی خود می‌کنند و در این حین متهمان اصلی از طریق این ساختمان، وارد پشت‌بام نمایشگاه شده و با استفاده از دستگاه جوشکاری هوابرش درب‌ها را بریده و وارد ساختمان می‌شوند و پس از قطع دوربین‌های نمایشگاه با بنزین نمایشگاه را به آتش می‌کشانند و پس از متواری شدن این متهمان از محل، نگهبان را در خیابان‌های اطراف رها می‌کنند.
وی با اشاره به سرقتی بودن پلاک خودروی متهمان افزود: در این آتش‌سوزی هشت دستگاه خودرو خارجی اعم از سراتو، بی ام و لکسوز، بنز، تویتا، مگان و سانتافه و ۱۳ دستگاه موتورسیکلت و تمامی تجهیزات مغازه به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیارد ریال در آتش سوختند.
وی احتراق عمدی بنگاه خودرو و سایر وسایل داخل آن، آدم‌ربایی و سرقت را از اتهامات متهمان این پرونده دانست و گفت: تحقیقات اولیه گویای اختلافات شخصی شاکی و متهم اصلی این پرونده است.
دادستان قم با بیان اینکه با وجود درنظرگرفتن تمامی تمهیدات از سوی متهمان برای عدم شناسایی و ازبین‌بردن سرنخ‌ها و مدارک اعم از سرقت دوربین‌های مداربسته، استفاده از پلاک سرقتی خودرو، پوشاندن کامل چهره و دیگر موارد با دستورات قضایی و اقدامات تخصصی و فنی عوامل انتظامی، متهمان دراسرع‌وقت شناسایی و دستگیر شدند هشدار داد: هر گونه اخلال در امنیت و آسایش مردم به طور کامل رصد و با مجرمان با قاطعیت برخورد می‌شود.
انتهای پیام/


منبع:روابط عمومی دادستانی قم
http://qomefarda.ir/45436
اخبار مرتبط

نظرات شما