مدیرکل راه‌آهن قم:

یک و نیم‌میلیون مسافر از طریق ناوگان ریلی قم سفر کردند

مدیرکل راه‌آهن قم گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه حدود یک و نیم‌میلیون مسافر از طریق ناوگان ریلی قم جابه‌جا شدند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷ درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، غلامحسین دباغ بیان داشت: در همین رابطه یک میلیون و ۴۹۱ هزار و ۶۷ نفر طی ۶ماهه نخست سال جاری از طریق ناوگان ریلی قم جابه‌جا شدند که این موضوع نشان‌دهنده جایگاه مهم راه‌آهن قم در جابه‌جایی مسافران این بخش در سطح کشور است.
وی با اشاره به اینکه در مقایسه آمار جابه‌جایی مسافر در ۶ ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد چشمگیری را شاهد بودیم، گفت: آمار خروجی مسافر در این مدت، ۷۴۶ هزار و ۸۱۲ نفر بوده که ۱۵ درصد رشد داشته است.
وی گفت: همچنین آمار ورودی مسافر به راه‌آهن قم نیز در این مدت ۷۴۴ هزار و ۲۵۵ مسافر بوده که در این مورد نیز رشد ۱۹ درصدی را شاهد هستیم.
دباغ ادامه داد: این در حالی است که در سال ۱۴۰۱ در همین مدت آمار ورودی و خروجی مسافر در مجموع یک میلیون و ۲۷۰ هزار و ۳۵۴ نفر بوده است.
مدیرکل راه‌آهن قم گفت: ایستگاه راه‌آهن قم در حال حاضر سومین ایستگاه مسافری کشور از لحاظ جابه‌جایی مسافر بعد از ایستگاه‌های مشهد و تهران است.
وی در ادامه با بیان اینکه در بحث قطارهای حومه‌ای نیز شاهد رشد هشت‌درصدی بوده‌ایم افزود: آمار ورودی و خروجی مسافرین قطارهای حومه‌ای از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه در مجموع، ۶۰۲ هزار و ۹۱۲ نفر مسافر بوده است.
انتهای پیام/


منبع:خبرگزاری ایرنا
http://qomefarda.ir/45461
اخبار مرتبط

نظرات شما