جانباز و رزمنده دفاع مقدس مطرح کرد:

ضرورت احیای روحیه دوران جنگ در جامعه

جانباز و رزمنده دفاع مقدس گفت: روحیه دوران جنگ باید در کشور احیا و پیاده سازی شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد موسوی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس اظهار داشت: در طول 8 سال جنگ تحمیلی یک بار نشد که در خط مقدم ما با کمبود نیرو مواجه باشیم.
وی ادامه داد: علاوه بر این در پشت جبهه هم یک همدلی و وحدت برای پیروزی وجود داشت به طوری که پدران و مادران با دلی روشن و قلبی آرام فرزندان خودشان را راهی جبهه ها می کردند تا از این سرزمین دفاع کنند.
موسوی با بیان این که هم به عنوان رزمنده و هم به عنوان مُبلغ در جبهه های حق علیه باطل حضور داشته، تصریح کرد: در گفتگو با رزمندگان ایثار، گذشت، همدلی، روحیه انقلابی و ... موج می زند و هر کسی بیش از خودش نگران هم رزمانش بود.
وی ادامه داد: این روحیه انقلابی و جهادی نیاز امروز جامعه است که باید در بخش های مختلف جامعه نهادینه شود.
این رزمنده دفاع مقدس ابراز داشت: در آن مقطع تنها رضای خداوند و ولی امر مسلمین برای ما ملاک بود و در هر لحظه ای آرزو شهادت می کردیم.
وی افزود: این نوع روحیه ها و رفتارها پیروزی انقلاب اسلامی را رقم زد چرا که ما در برابر کل دنیا می جنگیدیم و این گونه نبود که به راحتی بتوانیم در نبرد با دشمن پیروز شویم.
موسوی تأکید کرد: همان‌طوری که اشاره کردم تنها راه‌حل برون‌رفت از مشکلات امروز جامعه تاسی از دوران دفاع مقدس و رفتارهایی بود که رزمندگان آن زمان داشتند.
وی ابراز داشت: ما در جبهه‌ها افرادی را داشتیم که با وجود جانباز بودن نه‌تنها دنبال پرونده‌سازی نبودند؛ بلکه بارها با همان وضعیت جسمانی به خط مقدم می‌آمدند و چه‌بسا شهید هم می‌شدند.


انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/45538
اخبار مرتبط

نظرات شما