مدیر منطقه ۷ شهرداری قم:

۷۰ باب مغازه اطراف قبرستان نو تملک شد

مدیر منطقه ۷ شهرداری با بیان اینکه ۵۰۰ میلیارد تومان برای تملک مغازه‌های اطراف قبرستان نو هزینه شده است، گفت: از ۱۳۲ مغازه اطراف قبرستان نو ۷۰ باب مغازه تعیین تکلیف شده است.

محمد رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا اظهار داشت: برای تأمین روشنایی پارک میدان آستانه ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است و اکنون پیمانکار در حال نصب تیرهای برق در این بوستان می‌باشد و تا ۲ هفته آینده روشنایی کامل در این بوستان برقرار خواهد شد.
مدیر منطقه ۷ شهرداری قم ادامه داد: تکمیل روشنایی و نصب پایه چراغ در بخشی از این بوستان که روشنایی ضعیفی داشت و جز مطالبات مردمی بود در حال انجام است.
 وی ادامه داد: همچنین برای بهسازی کف میدان آستانه و  میدان امام خمینی (ره) یک میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده تا سنگ‌های شکسته در این بخش بازسازی و نصب شوند.
 رمضانی افزود: یکی از اهداف مدیریت شهری در منطقه ۷ خدمات‌رسانی هرچه بهتر به زائران و مجاوران می‌باشد به‌ همین منظور همواره مدیریت شهری نگاه ویژه‌ای به این منطقه دارد.
 وی در پاسخ به این سؤال که سنگ‌فرش‌های نمادین فرش در بخش‌هایی از میدان آستانه و باغ‌راه ورودی حرم حضرت معصومه (س) شکسته شده است آیا برنامه‌ای برای تعویض آنها وجود دارد؟ اظهار داشت: ترمیم این سنگ‌فرش‌ها نیز در دستور کار قرار دارد باتوجه‌به این‌که چندین سال است این سنگ‌فرش نصب شده و دچار آسیب و شکستگی شده‌ است برنامه‌ریزی برای ترمیم و تعویض آن‌ها در نظر گرفته شده بود؛ اما باتوجه‌به این‌که این سنگ‌فرش‌ها از سنگ‌های کمیاب ساخته‌شده بودند برای تأمین آن زمان نیاز داشتیم که خوشبختانه این سنگ‌ها تأمین شده است.
 مدیر منطقه ۷ شهرداری قم خاطرنشان کرد: شیدها و سایبان‌هایی که در مسیر ورود زائران و دسته‌های عزاداری به سمت حرم حضرت معصومه (س) نصب شده است نیز جزو برنامه‌های مدیریت شهری در منطقه ۷ است این سایبان‌ها و مه‌پاش‌ها که به‌صورت موقت تعبیه شده بود برنامه برای ادامه آن نیز وجود دارد.
 رمضانی عنوان داشت: برای پارکینگ شرقی حرم مطهر حضرت معصومه علیه‌السلام دو هزار میلیارد تومان هزینه شده است همچنین برای ساماندهی میدان مطهری نیز حدود ۱۵ میلیارد تومان هزینه شده است، تونل  امام موسی صدر که خیابان امیرکبیر را به خیابان اراک وصل می‌کند یکی از پروژه‌های مهم منطقه است.
مدیر منطقه ۷ شهرداری قم گفت: همچنین تملکات اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مغازه‌های اطراف قبرستان نو حدود ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه داشته همچنین تملک فاز ۵ عمار یاسر بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه داشته و تا امروز از ۱۳۲ مغازه اطراف قبرستان نو ۷۰ باب مغازه تعیین تکلیف شده است و مابقی نیز با همراهی و همکاری مالکین در حال انجام رایزنی و تملک است.

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/45763
اخبار مرتبط

نظرات شما