فرماندار شهرستان جعفرآباد:

۱۹ کیلومتر از راه‌های روستایی جعفرآباد بهسازی شد

فرماندار شهرستان جعفرآباد گفت: از ابتدای امسال روکش آسفالت و بهسازی راه در ۱۹ کیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی « قم فردا »، ذبیح اله عبداللهی بیان داشت: در سطح شهرستان جعفرآباد، ۶۰۸ کیلومتر راه شهری و روستایی وجود دارد.
وی با اشاره به بهسازی محور رفت‌وبرگشت قم به جعفریه، عنوان کرد: برای بهسازی این محور ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار استفاده شده است.
فرماندار شهرستان جعفرآباد خاطرنشان کرد: برای اتمام طرح بهسازی این جاده، ۱۲ کیلومتر از این محور از مسیر قلعه سنگی تا قم باقی‌مانده که عملیات اجرایی آن در دست اجراست.
عبدالهی با اشاره به آغاز رفع نقاط حادثه‌خیز سه‌راهی قاهان تا روستاهای مهر زمین و کهندان، گفت: از ابتدای امسال اصلاح پنج پیچ و نقطه حادثه‌خیز این شهرستان به بهره‌برداری رسیده است.
فرماندار شهرستان جعفرآباد یادآور شد: اصلاح پیچ‌ها و نقاط حادثه‌خیز این شهرستان تا روستای انجلیه در بخش قاهان ادامه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: در بخش مرکزی نیز رفع نقاط حادثه‌خیز و روکش آسفالت از سه‌راهی حیدرآباد تا روستاهای پایین‌دست ضروری است.
جعفرآباد با وسعتی حدود ۶۵۰ کیلومترمربع در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شهر قم قرار دارد.
طبق مصوبه اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ هیأت دولت وقت، بخش جعفرآباد به شهرستان ارتقا پیدا کرد، این شهرستان جدیدالتأسیس از ۲ بخش مرکزی و دهستان قاهان تشکیل شده است که جمعیت رسمی شهرستان ۲۷ هزار نفر و جمعیت غیررسمی آن ۴۰ هزار نفر است.
انتهای پیام/


منبع:خبرگزاری ایرنا
http://qomefarda.ir/46139
اخبار مرتبط

نظرات شما