مسئول سازمان بسیج سازندگی قم خبر داد:

پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی توسط بسیج قم

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم از پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به ۷۰۰ نفر از متقاضیان پس از پشت سر گذاشتن دوره‌های توانمندسازی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی « قم فردا »، سرهنگ علیرضا ایراندوست رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قم اظهار داشت: بسیج سازندگی در استان قم در حوزه‌های مختلف عمرانی، فنی و مهندسی، مرمت منازل نیازمندان، احیای قنات، آبخیزداری و لایه روبی و کانال‌کشی و عرصه‌های دیگر محرومیت‌زدایی اقداماتی انجام داده است.
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم گفت: آبرسانی به ۲۰ روستای دارای تنش آبی واقع در بخش کهک و روستاهای مستقر در جاده قم - تهران از جمله اقدامات دیگر سازمان بسیج سازندگی قم بوده است.
ایراندوست گفت: انجام آسفالت راه‌های روستایی و همچنین بین مزارع، مرمت راه‌های روستاهای قمرود که در سیل اخیر دچار آسیب شدند نیز از دیگر محورهای فعالیت‌های بسیج سازندگی استان قم بود.
وی بیان داشت: در عرصه اشتغال‌زایی نیز موضوع توانمندسازی و آموزش متقاضیان جهت دریافت وام‌های تبصره ماده ۱۸ که از طریق بسیج واگذار می‌شود دنبال شده و تاکنون ۷۰۰ نفر موفق به دریافت این تسهیلات شدند.
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم افزود: فعالیت‌های جهادی از سوی گروه‌های مختلف جهادی استان قم در عرصه‌های پزشکی، کشاورزی، دامپزشکی، عمرانی، آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در استان قم صورت می‌گیرد.
ایراندوست بیان داشت: بسیج سازندگی قم بر روی ۱۱ خوشه اصلی صنعتی و نیمه‌صنعتی کارکرده که کفش، چرم، انگشتر، تولید عسل از جمله آنان است و متقاضیانی که در این زمینه می‌خواهند فعالیت کنند بعد از گذراندن آموزش‌های لازم تسهیلات کسب‌وکار به آنان داده می‌شود.
راه‌اندازی مرکز آموزش‌های تخصصی و کاربردی میعاد نور
وی با اشاره به راه‌اندازی مرکز آموزش‌های تخصصی و کاربردی میعاد نور گفت: این مرکز زیر نظر سازمان بسیج سازندگی سپاه استان قم در راستای توانمندسازی و ارائه آموزش‌های تخصصی به گروه‌های جهادی، بسیجیان، اعضای صندوق‌های قرض‌الحسنه و عموم مردم است که با همکاری سازمان فنی حرفه‌ای استان قم ایجاد شده است.
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) ابراز داشت: مرکز آموزش‌های تخصصی و کاربردی میعاد نور دارای ۴ کارگاه آموزشی است و به همه افراد شرکت‌کننده در این دوره‌ها گواهی و تسهیلات کارآفرینی اعطا می‌شود.
وی بیان داشت: مرکز آموزش‌های تخصصی و کاربردی میعاد نور در رشته‌های مختلف اعم از فناوری اطلاعات، الکترونیک، امور مالی و بازرگانی، معماری و ساختمان، صنایع پوشاک و هنرهای تجسمی، انگشترسازی، قالی‌بافی، خیاطی و سایر رشته‌ها ارائه می‌شود.
انتهای پیام/


منبع:خبرگزاری مهر
http://qomefarda.ir/46163
اخبار مرتبط

نظرات شما