دادستان قم خبر داد:

انهدام باند اختلاس ۱۷۰ میلیاردریالی در قم

دادستان قم از انهدام باند اختلاس‎ و جعل اسناد و صدور کیفرخواست برای مدیر بانکی و همدستانش به اتهام اختلاس توأم با جعل به ارزش ۱۷۰ میلیارد ریال و اخذ رشوه به مبلغ ۲۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن غریب دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قم از انهدام باند اختلاسگر و جعل اسناد خبر داد و اظهار کرد: کیفرخواست یک مدیر بانکی و همدستانش به اتهام اختلاس توأم با جعل به ارزش ۱۷۰ میلیارد ریال و اخذ رشوه به مبلغ ۲۰ میلیارد ریال صادر شد؛ این متهمان با جعل اسناد رسمی هویتی و سند ازدواج خانواده‌های که مشمول قوانین اخذ وام قرض‌الحسنه ازدواج نبودند اقدام به اخذ ۲۴۴ فقره وام ازدواج کرده‌اند.
وی با بیان اینکه طی گزارش سازمان بازرسی استان قم مبنی بر تخلفات صورت‌گرفته دررابطه‌با پرداخت وام ازدواج خارج از ضوابط در یکی از بانک‌های استان پرونده در شعبه ۷ بازپرسی تشکیل و متهمان دستگیر شدند گفت: این مدیر متخلف بانکی با شناسایی مشکلی در استعلام بانک مرکزی با کمک همدستانش در خارج از بانک اقدام به جعل مدارک شناسایی ۱۲۲ زوج از خانواده‌های مسن یکی از روستاهای استان‌های غربی کشور می‌کند و بر اساس این مدارک جعلی در قبال اخذ رشوه ۲۴۴ فقره تسهیلات ازدواج را اخذ و به این متقاضیان پرداخت می‌نمایند.
دادستان قم اختلاس توأم با جعل به مبلغ ۱۷۰ میلیارد ریال و اخذ رشوه به مبلغ ۲۰ میلیارد ریال را از اتهامات مندرج در کیفرخواست این مدیر بانکی و فراهم‌آوردن تحقق جرم ارتشا، تحصیل مال از طریق نامشروع و معاونت در اختلاس توأم با جعل را از اتهامات همدستان این متهم عنوان کرد.
این مقام قضائی افزود: اغلب این وام‌های ازدواج به‌حساب این متقاضیان که فاقد شرایط دریافت وام بودند واریز شده است؛ اما در مواردی نیز متهم حتی بدون اطلاع افراد اقدام به جعل مدارک آنان و دریافت وام به‌حساب خودش کرده بود و صاحبان شناسنامه و سند ازدواج جعلی از کل ماجرا اظهار بی‌اطلاعی کرده‌اند.
دادستان قم با اشاره به اینکه اغلب متقاضیان در مراحل این جرم باواسطه با بانک در ارتباط بودند و بعضاً هیچ مراجعه مستقیم به بانک نداشته‌اند، ادامه داد: وجوه دریافتی از مردم به‌حساب همدستان متهم واریز شده و ایشان با وجه نقد و رمزارز به مدیر بانکی رشوه پرداخت نموده‌اند.
غریب با اعلام اینکه تخلفات و جرایم مدیران و کارکنان دولتی با گزارش سازمان بازرسی در دادسرای قم به‌صورت ویژه و تخصصی رسیدگی می‌شود از شهروندان خواست در صورت مشاهده اهمال در وظایف مدیران و کارکنان دولتی و تخلفات آنان مراتب را به سازمان بازرسی و یا دادسرای قم به‌منظور برخورد قاطع قضائی و اداری گزارش دهند.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/46378
اخبار مرتبط

نظرات شما