معاون شرکت برق قم:

سه هزار نیروگاه خورشیدی خانگی در قم احداث می‌شود

معاون بهره‌برداری شرکت توزیع نیروی برق قم، گفت: مجوز احداث سه هزار نیروگاه خورشیدی پنج کیلوواتی خانگی در این استان با موافقت وزارت نیرو صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری ایرنا، سید محمد ارجمندزاده‌ ادامه داد: این سه هزار دستگاه برق خورشیدی ظرفیت سالانه تولید ۱۵ مگاوات برق را دارد.
وی اضافه کرد: سالانه ۳۰۰ روز آفتابی در استان قم وجود دارد که زمینه مساعدی جهت رونق و توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر به وجود آورده است.
ارجمندزاده خاطرنشان کرد: همچنین احداث نیروگاه خورشیدی ۲۲۰ مگاواتی در محدوده دریاچه حوض‌سلطان قم نیز نهایی و سرمایه‌گذار آن انتخاب شده است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین پست ۴۰۰ کیلوولت قم به همراه پست الغدیر نیز در حال احداث است که با بهره‌برداری از آنها بخش مهمی از نیاز این استان در بخش صنعت و خانگی به برق برطرف خواهد شد.
معاون بهره‌برداری شرکت توزیع نیروی برق استان قم اظهار امیدواری کرد که طرح‌های جدید سرمایه‌گذاری در صنعت برق این استان طی ۱۸ ماه آینده به بهره‌برداری برسد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: طی شش‌ماهه اول امسال شاهد رشد هفت‌درصدی در مصرف برق بودیم که این آمار در بخش خانگی کمتر از یک درصد است که نشان از همراهی مردم در رعایت الگوی مصرف است.
در سطح استان قم ۶۲۰ هزار مشترک برق وجود دارد که ازاین‌بین ۵۰۰ هزار مشترک در بخش خانگی است که ۸۰ درصد مجموع مشترکان را شامل می‌شود. هفت هزار مشترک بخش صنعت و کشاورزی نیز به ترتیب حدود ۳۰ و ۱۵ درصد از ظرفیت برق این استان را مصرف می‌کنند. ۱۵ درصد برق قم نیز در سایر مصارف مصرف می‌شود.
در استان قم چهارهزار کیلومتر شبکه فشارضعیف و چهارهزار کیلومتر نیز شبکه فشار متوسط اجرا شده است، همچنین یک هزار ترانس زمینی به همراه ۹ هزار ترانس هوایی برق نیز در سطح استان قم با پیک‌بار حدود هزار و ۲۰۰ مگاوات نصب شده است.

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/46394
اخبار مرتبط

نظرات شما