در دو ماه مهر و آبان؛

بیشترین توریست‌های قم به کدام کشورها اختصاص داشتند؟

رئیس اداره امور بین‌الملل آستان مقدس قم از حضور بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ گردشگر بین‌المللی از حدود ۷۰ کشور طی دو ماه مهر و آبان در حرم مطهر خبر داد و گفت: بیشترین تعداد گردشگر به ترتیب به کشورهای چین، روسیه، فرانسه، لهستان، آمریکا، اسپانیا، آلمان، ترکیه، برزیل و یونان اختصاص دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری فارس، کمال ثریا اردکانی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: در مهرماه و آبان‌ماه سال جاری بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ گردشگر بین‌المللی از حدود ۷۰ کشور مختلف در حرم مطهر بانوی کرامت حضور یافتند.
 وی ابراز کرد: 10 کشور نخست که بیشترین تعداد گردشگر را در دو ماه مهر و آبان در حرم مطهر داشته‌اند به ترتیب عبارت از چین، روسیه، فرانسه، لهستان، آمریکا، اسپانیا، آلمان، ترکیه، برزیل و یونان بوده‌اند.
 رئیس اداره امور بین‌الملل حرم مطهر بانوی کرامت ادامه داد: در مهرماه و آبان‌ماه سال جاری بیش از ۱۲ هزار و ۷۰۰ زائر بین‌المللی مسلمان از حدود ۵۰ کشور در حرم مطهر حضرت معصومه (س) حضور یافتند که بیشترین زائران متعلق به عراق و پاکستان بوده‌اند.
 وی افزود: همچنین ۱۴ گروه مهمان ویژه شامل شخصیت‌های حقوقی و سیاسی از کشورهای مختلف در مهر و آبان امسال در حرم بانوی کرامت حضور یافتند.
 ثریا اردکانی ادامه داد: تمامی گروه‌های خارجی که به دفتر امور بین‌الملل حرم مطهر بانوی کرامت مراجعه می‌کنند مورد راهنمایی قرار می‌گیرند و در صورت نیاز یک کارشناس زبان‌دان برای معرفی حرم مطهر و شخصیت و جایگاه حضرت معصومه (س) آنان را در طول مدت زیارت همراهی می‌کند.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/46450
اخبار مرتبط

نظرات شما