رئیس پلیس آگاهی قم خبر داد:

انهدام باند سرقت سیم و کابل ادارات برق و مخابرات قم

رئیس پلیس آگاهی قم از انهدام باند سرقت سیم و کابل اداره مخابرات و برق استان و کشف ۴۰ فقره سرقت دراین‌رابطه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ جعفر عباسعلی پور، رئیس پلیس آگاهی قم در تشریح خبر انهدام باند سرقت کابل و سیم ادارات مخابرات استان اظهار داشت: در پی وقوع سرقت تجهیزات ادارات دولتی برق و مخابرات در سطح استان و به‌تبع آن قطعی شبکه و تلفن‌های خانگی که باعث ایجاد خسارات فراوان به اداره مخابرات و عموم مردم شده موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قم قرار گیرد.
وی افزود: باتوجه‌به اهمیت موضوع و ایجاد جود ناامنی و نارضایتی در بین شهروندان بلافاصله کارآگاهان پلیس آگاهی استان تحقیقات خود را دراین‌خصوص آغاز کردند.
سرهنگ عباسعلی پور ادامه داد: دراین‌رابطه کارآگاهان با انجام یک‌سری اقدامات اطلاعاتی و پلیسی به یک نفر که در یک واحد ضایعاتی مشغول به کار بوده مشکوک شده و برای بررسی بیشتر موضوع به محل موردنظر اعزام و وی را به پلیس آگاهی استان قم منتقل می‌کنند.
رئیس پلیس آگاهی استان قم اضافه کرد: در تحقیقات صورت‌گرفته مشخص شد نامبرده در زمینه خریدوفروش سیم و کابل اداره مخابرات فعالیت دارد و علاوه بر فعالیت در گاراژ ضایعاتی اقدام به تهیه یک باب انبار برای نگهداری اموال مسروقه کرده است و به‌صورت پنهانی اقدام به خرید اموال موردنظر می‌کند.
سرهنگ عباسعلی پور بیان داشت: در ادامه با تلاش کارآگاهان محل انبار نگهداری اموال مسروقه نیز شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی استان به محل موردنظر اعزام شدند.
رئیس پلیس آگاهی استان ابراز داشت: در بازرسی از انبار موصوف، مقادیر قابل‌توجهی انواع سیم و کابل مخابراتی، خطوط LAN و... کشف شد.
سرهنگ عباسعلی پور اعلام کرد: با انجام تحقیقات تکمیلی و گسترده خریدار اموال مسروقه که از پیمانکاران سابق اداره مخابرات می‌باشد و در زمینه سرقت سیم و کابل فعالیت دارد نیز شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
وی خاطرنشان کرد: در بازجویی به‌عمل‌آمده از سارقان ابتدا منکر هرگونه بزه انسابی شدند، ولی نهایتاً با وجود مدارک، شواهد و مستندات موجود، به ۴۰ فقره سرقت دراین‌رابطه اعتراف کردند.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/46452
اخبار مرتبط

نظرات شما