یادداشت؛

ایران، مصمم به گرفتن انتقام سخت!

به گواهی تاریخ، در برابر حوادث تروریستی، مردم ایران به لحاظ وجه ایمانی و انقلابی، همواره در مسیر جهاد و مقاومت خود، مصمم‌تر می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا»   ۲۴ آذر سال جاری: در بامداد چنین روزی تعدادی از اعضای گروهک تروریستی «جیش‌الظلم» وابسته به دستگاه اطّلاعاتی یکی از کشورهای منطقه و تحت مدیریت موساد، به مقر فرماندهی انتظامی شهرستان راسک واقع در استان سیستان و بلوچستان حمله کرد.

در این اقدام ناجوانمردانه و تروریستی، ۱۱ نفر از سبزپوشان جان‌برکف نیروی انتظامی به درجه رفیع شهادت رسیدند. تروریست‌ها نیز با به‌جاگذاشتن چند کشته و زخمی و ناکامی در تصرف پاسگاه، ذلیلانه به سمت مرز پاکستان گریختند.

۱۳ دی‌ماه جاری: دو تن از اعضای گروهک تکفیری و آمریکا ساخته داعش، با طراحی و هدایت و تجهیز موساد، در محل گلزار شهدای کرمان و در میان جمع زائران مزار شهید سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی، دست به انجام عملیاتی انتحاری زدند. در این حادثه تلخ تروریستی بیش از ۹۰ تن از مردم و از جمله چندین کودک و نوجوان و زن، به فیض بزرگ شهادت رسیدند و بیش از ۱۰۰ نفر زخمی شدند. شبکه عاملان حادثه یاد شده نیز خیلی زود شناسایی و متلاشی شد.

بی‌شک اهداف دو حادثه تروریستی یاد شده، در پنج گزاره و سطح خلاصه می‌شود:

اوّل: ناامن‌سازی جامعه ایرانی و به دنبال آن ایجاد نارضایتی عمومی.

دوّم: تحلیل بردن توان و تمرکز اطّلاعاتی و امنیتی نظام جمهوری اسلامی.

سوّم: ایجاد هراس عمومی در مسیر همدلی و همراهی با نظام دینی - سیاسی کشور.

چهارم: تحرک‌بخشی به ماشین ازکارافتاده آشوب‌های داخلی پس از فرونشستن آتش فتنه ۱۴۰۱.

پنجم: انتقام‌گیری از حامیان تفکر و گفتمان مقاومت که با پرچم‌دار شهید سلیمانی شناخته شد و موجب شکست حاکمیت و قدرت‌گیری داعش در سوریه و عراق و در کل در سطح منطقه غرب آسیا گردید.

بنا به تحلیل‌های دقیق موجود و چنان که اشاره شد، در پس پرده حوادث اخیر در راسک و کرمان، رژیم منحوس و جعلی صهیونیستی و اهرم اطّلاعاتی و جاسوسی آن یعنی موساد قرار داشت.

شکست تحقیرآمیز اسرائیل در غزه، ضعیف‌شدن مستمر جریان‌های تکفیری، قدرت‌گیری روزافزون محور مقاومت، اوج‌گیری پیشرفت ایران، سقوط سلطه منطقه‌ای و جهانی آمریکا به‌عنوان بزرگ‌ترین حامی اسرائیل و... همگی دلایل خودنمایی رژیم صهیونیستی در صحنه تحرکات تروریستی علیه ملت ایران و نزدیک‌شدن بیش از گذشته جریان‌های تروریستی چون داعش به اردوگاه صهیونیست‌ها بشمار می‌آید.

به گواهی تاریخ، در برابر حوادث تروریستی، مردم ایران به لحاظ وجه ایمانی و انقلابی، همواره در مسیر جهاد و مقاومت خود، مصمم‌تر می‌شوند. اگر چنین نبود بعد از گذشت چهار دهه، امروز نشانی از نظام جمهوری اسلامی و ایران یکپارچه و ماهیت اصیل ایرانی و اسلامی دیده نمی‌شد. ایران ما حالا در جایگاهی ایستاده است که به تأکید دشمنان و اعتراف رسانه‌هایی چون گاردین، قدرت اوّل غرب آسیا است. مصداق چنین ویژگی بزرگی، روز ۲۶ دی‌ماه به رخ جهانیان کشیده شد. وقتی در انتقام‌گیری از حوادث راسک و کرمان، مقر مهم موساد در اربیل و پایگاه‌های راهبردی داعش و نزدیکان بدان؛ یعنی تحریرالشام و حزب ترکستانی در ادلب سوریه با موشک‌های بومی و بالستیک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هم کوبیده می‌شوند باید گفت، بزرگ‌ترین و دوربردترین حمله موشکی سپاه، این پیام را رسا به سراسر جهان منتشر کرد که اولاً؛ توان انتقام‌گیری سپاه از حیث اطّلاعاتی و نظامی، فراسرزمینی و به‌شدت دقیق و ویرانگر است و ثانیاً؛ به تعبیر رهبر معظم انقلاب «دوران بزن‌دررو!» به نقطه پایان رسیده است و تهران هر اقدام تروریستی را در هر زمان و هر مکان مقتضی و دلخواه و در هر سطح مطلوب، پاسخ می‌دهد، پاسخی محکم و گسترده و گاه مستمر!


دکتر حسن کربلایی

انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/47178
اخبار مرتبط

نظرات شما