رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم:

احداث پارکینگ طبقاتی در بافت تاریخی قم ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم گفت: احداث پارکینگ طبقاتی و تجاری بنفشه که در بافت تاریخی قم واقع شده است، ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری ایرنا، سید محمدحسین دهناد روز شنبه در حاشیه بازدید از این پارکینگ اظهار داشت: تکمیل این پروژه فضای باز شهری، مشکلات کمبود پارکینگ و سرانه‌های شهری منطقه آذر در هسته مرکزی شهر را تا حد قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه قرارداد احداث اسکلت پروژه پارکینگ بنفشه مبلغی در حدود ۴۵۰ میلیارد ریال است، ‌اظهار داشت: ۲۲۰ محل پارک خودرو در دوطبقه منفی طراحی و در فضای زیربنای بالغ بر ۵۰۰ مترمربع در حال انجام است، همچنین ۶۵۰۰ مترمکعب بتن‌ریزی و ۵۵۰ تن آرماتوربندی برای این پروژه شاخص برآورد شده است.
دهناد ادامه داد: پروژه پارکینگ طبقاتی و تجاری بنفشه باتوجه‌به این مهم که در بافت تاریخی قم قرار گرفته است، علاوه بر تأمین پارکینگ، ظرفیت قابل‌توجهی در سطح و در فضای باز شهری برای جبران کمبود پارکینگ در بافت تاریخی قم ایجاد می‌کند.
وی افزود: پس از اتمام طراحی فضای سطح و عقد پیمان برای انجام آن، ظرفیت قابل‌توجهی به فضای سبز محدوده تاریخی محله آذر و فضای باز شهری اضافه خواهد شد و این مهم در دسترس مردم قرار خواهد گرفت.
دهناد با اشاره به طراحی فضای سطح این پروژه به‌صورت همگن اظهار داشت: طراحی مدنظر باید عاملی برای توسعه محدوده تاریخی قم باشد و باعث احیا پهنه بزرگ تاریخی این محله قدیمی قم شود.
قم دارای ۳۱۵ هکتار بافت تاریخی است که ۲.۵ درصد مساحت محدوده شهری را در برمی‌گیرد.
هم اینک ۶ هزار و ۵۰۰ سلول پارکینگ عمومی به جزء پارکینگ‌های مجتمع‌های تجاری، فعال است، و کمبود پارکینگ در هسته مرکزی شهر همچنان به‌خاطر حجم بالای زائران ورودی به قم احساس می‌شود.
پنج هزار و ۵۰۰ سلول پارکینگ جدید نیز در این شهر در حال ساخت است.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/47642
اخبار مرتبط

نظرات شما