در مراسم ویژه‌ای؛

ساخت هزار واحد مسکونی ویژه دانشگاهیان قم آغاز شد

در مراسم ویژه‌ای که هم‌زمان در ۷ مرکز دانشگاهی کشور با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس‌جمهور برگزار شد، عملیات اجرایی ساخت هزار واحد مسکونی ویژه دانشگاهیان استان قم آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری صداوسیما، عملیات اجرایی ساخت هزار واحد مسکونی اعضای هیئت‌علمی، کارکنان و نخبگان دانشگاهی در دانشگاه حضرت معصومه (س) آغاز شد. 
در این مراسم که به‌صورت مجازی در ارتباط با هفت مرکز دانشگاهی کشور برپا شد، رئیس‌جمهور در چهاردهمین جلسه شورای‌عالی مسکن و شهرسازی کشور آغاز عملیات ساخت ۶۰۱۸۵ واحد مسکونی دانشگاهیان را رسماً اعلام کرد. 
رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) در این مراسم به تخصیص ۳۰ هکتار از اراضی این دانشگاه برای ساخت واحد‌های مسکونی دانشگاهیان اشاره کرد و گفت: با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره کل راه و شهرسازی، این واحد‌ها در قالب نهضت ملی ساخت مسکن برای جامعه دانشگاهی استان ساخته خواهد شد. 
خانم مریم بردبار افزود: باتوجه‌به اینکه دانشگاه حضرت معصومه (س) متعلق به دختران دانشجو است تمامی واحد‌ها باهدف حفظ حریم شخصی خانواده‌ها و دانشجویان و پرهیز از اشراف دید خانه‌ها به فضا‌های ورزشی دانشگاه ساخته می‌شود و همه واحد‌ها به‌صورت یک‌طبقه یا نهایتاً دوطبقه احداث خواهند شد. 
وی همچنین از اختصاص ۳ هکتار از اراضی دانشگاه به ساخت خوابگاه‌های متأهلی برای دانشجویان خبر داد و گفت: در حال حاضر زمین موردنیاز برای ساخت این واحد‌ها تأمین شده و امیدواریم با آماده‌شدن نقشه‌های اجرایی و همراهی خیران، عملیات ساخت این واحد‌ها هرچه سریع‌تر آغاز شود. 
رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) افزود: تاکنون لیست اسامی اعضای هیئت‌علمی، کارکنان و نخبگان دانشگاهی دانشگاه حضرت معصومه (س) که بند (ج) آنها سبز بوده به اداره کل راه و شهرسازی برای ساخت واحد‌های مسکونی ارسال شده است و به‌مرور دیگر دانشگاه‌ها نیز لیست اسامی متقاضیان ساخت مسکن خود را معرفی خواهند کرد.انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/47645
اخبار مرتبط

نظرات شما