طبق دستور رئیس‌جمهور؛

تأمین زیرساخت‌های لازم واحدهای مسکونی در حال احداث

رئیس‌جمهور گفت: تأمین نیازمندی‌ها و تأمین زیرساخت‌هایی همچون آب، برق، گاز و دیگر نیازها مثل مدرسه هم‌زمان با احداث واحدهای مسکونی دنبال شود تا خانه‌های تکمیل شده معطل تأمین زیرساخت‌ها نمانند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور پیش از ظهر شنبه در چهاردهمین جلسه شورای‌عالی مسکن در دولت مردمی، با قدردانی از همه تلاش‌های صورت‌گرفته برای تسریع در پیشبرد نهضت ملی مسکن، از جمله آغاز عملیات اجرایی ساخت حدود ۶۰ هزار واحد مسکونی برای دانشگاهیان و نیز خوابگاه‌های متأهلی در دانشگاه‌ها، تصریح کرد: مسکن از بخش‌های پیشران اقتصاد بوده و ضمن رونق تولید آثار ضد تورمی جدی و مؤثری دارد.

وی با بیان اینکه اقدامات انجام شده در چارچوب نهضت ملی مسکن به لحاظ کیفی و کمی خوب بوده؛ اما همچنان جای کار بیشتری دارد، افزود: باید چارچوب و دستورالعمل دقیقی برای تسهیل و تسریع موضوع ساخت واحدهای مسکونی برای دانشگاهیان و خوابگاه‌های متأهلی در دانشگاه‌ها تبیین شود تا موضوع با جدیت و جامعیت بیشتر به‌پیش برود.

 رئیس‌جمهور اجرای قانون مولدسازی را یکی از مهم‌ترین راهکارهای تأمین منابع لازم برای پیشبرد طرح‌های ساخت مسکن عنوان کرد و دستور داد، برای نتیجه‌گیری بهتر از قانون مولدسازی طرحی با همکاری استان‌ها تهیه شود که مطابق آن میزان درآمدهای اجرای طرح مولدسازی و حوزه‌هایی که قرار است این درآمدها در آنها هزینه شود، از جمله طرح‌های ساخت مسکن به شکل دقیق پیش‌بینی شود.

 رئیسی همچنین با اشاره به طرح موضوع تجمیع اعتبارات در نظر گرفته شده برای اعطای تسهیلات مسکن در بانک مسکن در چندین جلسه، گفت: وزیر محترم راه و شهرسازی این موضوع را در جلسه‌ای با حضور رئیس‌کل بانک مرکزی و مدیران عامل بانک‌ها بررسی کرده و نظر نهایی و قطعی در این باره را به جلسه آتی شورای‌عالی مسکن ارائه کند.

 وی از ساخت واحدهای مسکونی از سوی بانک‌ها نیز استقبال، اما تأکید کرد که فعالیت بانک‌ها در این حوزه یک فعالیت تجاری بوده و منابع صرف شده در این بخش نباید جزو تسهیلات تکلیفی آنها در بخش مسکن منظور شود.

 رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش اظهارات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را درباره اولویت کارکنان دستگاه‌ها برای بهره‌مندی از ساختمان‌ها و اراضی که در این دستگاه‌ها برای اختصاص به طرح نهضت ملی مسکن شناسایی می‌شوند، مورد تأیید قرارداد.

 رئیسی همچنین خواستار توجه جدی به تأمین زیرساخت‌های لازم برای واحدهای مسکونی در حال احداث شد و گفت: تأمین نیازمندی‌ها و تأمین زیرساخت‌هایی همچون آب، برق، گاز و دیگر نیازها مثل مدرسه هم‌زمان با احداث واحدهای مسکونی دنبال شود تا خانه‌های تکمیل شده معطل تأمین زیرساخت‌ها نمانند.
انتهای پیام/


منبع:تسنیم
http://qomefarda.ir/47652
اخبار مرتبط

نظرات شما