رئیس پلیس راهنمایی‌ورانندگی قم:

۹۹ نفر امسال در تصادف‌های شهری قم جان باختند

رئیس پلیس راهنمایی‌ورانندگی استان قم گفت: ۹۹ نفر در اثر تصادف‌های رانندگی در سطح شهر قم از ابتدای سال جاری تا پایان دی‌ماه جان باختند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری ایرنا، سرهنگ غلامرضا صدفی اظهار داشت: در ۶ ماه اول امسال روند افزایشی در تصادف‌های شهری منجر به فوت در استان قم را شاهد بودیم که در مهر، آبان، آذر و دی‌ماه تصادف‌های منجر به فوت کاهش یافت، ‌اما در آمار جمع‌بندی صورت‌گرفته اول فروردین تا پایان دی‌ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش در تصادف‌ها را شاهدیم.
وی ادامه داد: با روند کاهشی تصادف‌های فوتی شهری که در مهر، آبان، آذر و دی‌ماه داریم امیدواریم تا انتهای سال این روند کاهشی ادامه داشته باشد.
وی بیان کرد: در حوزه تصادف‌های جرحی ۱۵ درصد از ابتدای سال جاری تا پایان دی‌ماه امسال نسبت به پارسال کاهش آمار تصادف‌ها را داشته‌ایم.
رئیس پلیس راهنمایی‌ورانندگی قم ابراز داشت: در خصوص علت تصادف‌ها، مهم‌ترین علت آن در استان قم با فراوانی ۴۰ درصد عدم توجه به جلو است.
وی بیان کرد: مهم‌ترین عامل حواس‌پرتی راننده در عدم توجه به جلو استفاده از تلفن همراه است و بعضاً تصادف‌های فوتی شدیدی به همراه داشته است و مصادیق دیگری چون توجه به تابلوی تبلیغاتی، ویترین مغازه‌ها، صحبت‌کردن با سرنشینان و تنظیم پیچ رادیو را در مورد عدم توجه به جلو شاهدیم.
صدفی با اشاره به اینکه پلیس رانندگانی که با تلفن همراه صحبت می‌کنند را متوقف و اعمال قانون می‌کند اظهار داشت: ۱۲ درصد از علت تصادف‌های شهری امسال تغییر مسیر ناگهانی و هفت درصد علت تصادف‌ها، عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه بوده است.
وی گفت: در سال ۱۴۰۱ بلوار غدیر مهم‌ترین معبر حادثه‌خیز شهر قم بود و با اقدام‌هایی که انجام شد از جمله ایجاد سرعت‌کاه‌ها که بعضاً رسانه‌ها در مورد آن‌ها انتقاد داشتند هم چنین نصب دوربین‌های ترافیکی تصادف‌ها در این بلوار نزدیک به صفر شده است.
وی افزود: بلوار غدیر اکنون از لیست نقاط حادثه‌خیز خارج شده، این در حالی است که سال‌های متوالی در صدر تصادف‌های فوتی قم قرار گرفته بود.
صدفی ابراز داشت: دومین نقطه حادثه‌خیز قم بلوار شهید خداکرم بود و مشابه تصادف‌های بلوار غدیر را داشت که در این بلوار نیز سرعت‌کاه و هوشمندسازی معبر در دستور کار قرار گرفت و امسال نسبت به سال گذشته تصادف‌های فوتی در بلوار شهید خداکرم ۷۰ درصد کاهش دارد.
وی افزود: هم اینک بلوار ۱۵ خرداد، بلوار شهید کبیری و خیابان توحید تصادف‌های بالایی در قم دارند و بنا داریم اقدام‌های عملیاتی لازم برای کنترل تصادف‌ها در این معابر را انجام دهیم.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/47669
اخبار مرتبط

نظرات شما