آیت‌الله خاتمی:

جبهه انقلاب با انتخابات به دنبال یک رفراندوم بزرگ است

امام‌جمعه موقت تهران گفت: دشمنان قصد کاهش مشارکت مردم در انتخابات را دارند و جبهه انقلاب نیز به دنبال تحقق حضور حداکثری در انتخابات به‌عنوان یک رفراندوم بزرگ است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام‌جمعه موقت تهران در مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: جمکران همواره بسیار موردتوجه مراجع تقلید و بزرگان دینی همچون آیت‌الله بروجردی و بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی بوده و هست.

امام‌جمعه موقت تهران بیان داشت: راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال از خجسته‌ترین و پرشکوه‌ترین راهپیمایی‌های انقلاب بود و این حضور یقیناً از الطاف الهی است که قلوب مردم را متمایل به حضور کرده است.

آیت‌الله خاتمی ابراز داشت: دشمنان قصد کاهش مشارکت مردم در انتخابات را دارند و جبهه انقلاب نیز به دنبال تحقق حضور حداکثری به‌عنوان یک رفراندوم بزرگ است.

وی ادامه داد: دستورات و تأکیدات مقام معظم رهبری طی ۴۵ سال اخیر در رفع چالش‌های نظام همواره اثرگذار بوده است و هم‌اینک ایشان بر مشارکت و انتخاب اصلح تأکیداتی دارند و افرادی که توانایی انتخاب فرد اصلح را ندارند می‌توانند به افرادی که دارای فهم سیاسی توأم باایمان هستند، مراجعه نمایند.

امام‌جمعه موقت تهران خاتمی با بیان اینکه جبهه انقلاب و ضدانقلاب در پی دو رفراندوم هستند، تصریح کرد: جبهه ضدانقلاب، مستکبران و برخی عوامل داخلی با مواضعی همچون فتنه سال ۸۸ قصد دارند تا انتخابات در فضایی سرد و بی‌رمق برگزار شود.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: حضور مردم در انتخابات امری لازم و جامع است و آنان با استناد بر آیه شریف «إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذِینَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ وَإِذَا کَانُوا مَعَهُ عَلَیٰ أَمْرٍ جَامِعٍ لَمْ یَذْهَبُوا حَتَّیٰ یَسْتَأْذِنُوهُ» مؤمنان حقیقی کسانی هستند که به خدا و رسولش ایمان دارند و هرگاه در کاری اجتماعشان به حضور رسول (ص) لازم باشد، حاضر آیند و تا اجازه نخواهند هرگز از محضر او بیرون نمی‌روند.

امام‌جمعه موقت تهران با تصریح بر اینکه حضور در پای صندوق‌ها، رأی آری مجدد به‌نظام اسلامی است، خاطرنشان کرد: حضور در انتخابات پیمانی مجدد با امامین انقلاب و شهدای والامقام است و قطع به‌یقین اگر شهدا امروز بودند، پای صندوق‌های رأی می‌آمدند.انتهای پیام/


منبع:مهر
http://qomefarda.ir/47681
اخبار مرتبط

نظرات شما