رئیس ستاد دیه استان قم بیان کرد:

کمک ۵ میلیاردی خیران برای آزادی زندانیان مالی در قم

رئیس ستاد دیه استان قم گفت: با کمک‌های ۵۰ نفر از خیران و مسئولان استان قم ۵ میلیارد تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد جمع‌آوری شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری صداوسیما، رئیس ستاد دیه استان قم در این مراسم که به مناسبت اعیاد شعبانیه در صداوسیمای مرکز قم برگزار شد افزود: این مراسم با حضور خیران و مسئولان استان از سال ۹۶ برگزار می‌شود و در این مراسم ۵ میلیارد تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد جمع‌آوری شد.
رضا مرادی پور با اشاره به اینکه امسال ۲۱۰ زندانی غیرعمد با بدهی ۱۰۰ میلیارد تومان از بند زندان‌های استان رها شده‌اند گفت: در حال حاضر ۱۷۵ زندانی مالی در زندان‌های استان در حبس هستند که جمع بدهی این افراد ۵۳۰ میلیارد تومان است.
رئیس‌کل دادگستری استان قم هم در این مراسم با بیان اینکه استان قم در کشور کمترین تعداد زندانیان جرائم مالی و غیرعمد را در مقایسه با سایر استان‌ها دارد افزود: با کمک‌های دولتی، ارائه تسهیلات بانکی کم سود و کمک خیران، زندانی با بدهی کمتر از ۵۰ میلیون تومان در زندان‌های استان نداریم.
حجت‌الاسلام مظفری سابقه گلریزان را در استان قم پر افتخار و درخشان عنوان کرد و گفت: از سال ۷۸ با تأسیس ستاد دیه استان قم تاکنون تعداد ۴ هزار و ۶۰۰ زندانی مالی و غیرعمد از زندان‌های استان آزاد شده‌اند.
وی با تأکید بر ضرورت حمایت‌های رسانه‌ای و ساخت برنامه‌های کیفی برای آزادی زندانیان گفت: برنامه گلریزان صداوسیمای مرکز قم پارسال مقدمه و بستری شد که با کمک خیران و افراد نیازمند ۱۱۵ زندانی از حبس آزاد شدند که ۲۰ میلیارد کمک‌ها از محل خیران و مردمی بود.
وی بر لزوم همکاری رسانه‌ای صداوسیمای مرکز قم با ستاد دیه برای آزادی زندانیان افزود: امسال هم امیدواریم در برنامه گلریزان رسانه استانی بتوانیم زمینه آزادی زندانیان بیشتری را فراهم نماییم و شاهد حضور کسی به دلیل بدهی در زندان نباشیم.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/47691
اخبار مرتبط

نظرات شما