مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه علی بن ابی‌طالب (ع):

شهیدمحلاتی در حمایت از آرمان‌های انقلاب تردیدی به خود راه نداد

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه علی بن ابی‌طالب (ع) گفت: شهید محلاتی از افرادی بود که با امام خمینی (ره) عهد بست و با شجاعت و معرفت در حمایت از آرمان‌های انقلاب کمترین تردیدی به خود راه نداد و در این راه به شهادت رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن اکبری در مراسم سالگرد شهادت شهید محلاتی که در حرم مطهر کریمه اهل‌بیت (س) برگزار شد، اظهار داشت: علم و دانش بدون معرفت خدا سبب گمراهی و انحراف می‌شود. اینکه بسیاری از دانشمندان در طول تاریخ مانع راه خدا شدند به‌خاطر این است که دانایی بدون معرفت داشتند و به تعبیر امیرالمؤمنین (ع) دانایی‌شان آنها را در مسیر گمراهی قرارداد و آنها را هلاک ساخت.

 وی در ادامه سخنانش با تأکید بر لزوم حضور در پای صندوق‌های رأی گفت: کسی که ۱۱ اسفند پای صندوق‌های رأی نیاید دشمن را شاد می‌کند؛ خداوند برای حفظ دین و این انقلاب نیازی به ما ندارد؛ بلکه این انقلاب امانتی است که به ما سپرده شده تا آن را به دست صاحب اصلی‌اش برسانیم؛ ازاین‌رو حفظ این انقلاب به هر نحوی که باشد عبادت است و باید برای رأی‌دادن قصد قربت کنیم.

 مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه علی بن ابی‌طالب (ع) تصریح کرد: کمال نهایی انسان و جامعه انسانی رسیدن به خدا و معرفت خدا است، عبودیت و بندگی انسان هیچ نفعی بری خدا و دین خدا ندارد؛ امام خمینی (ره) برای این انقلاب و نظام اسلامی هیچ نگرانی و تردیدی نداشتند و تنها نگرانی امام این بود که در پیشگاه خداوند متعال عذر و تقصیری نداشته باشند، زیرا باور داشتند که خداوند نیازی به این نظام و انقلاب ندارد؛ بلکه این ما هستیم که محتاج معرفت و اطاعت از پروردگار هستیم.

 وی ادامه داد: رسیدن به خدا و معرفت خداوند رنج دارد و در این راه باید تلاش مضاعف و مراقبت ویژه داشته باشیم. باید به این باور برسیم که در محضر خداوند هستیم و باید در برابر خداوند و نمایندگان خدا بر روی زمین پاسخگو باشیم و خدای‌نکرده مشکلاتی که در این مسیر وجود دارد ما را در راه رسیدن به خدا سست نکند.

 اکبری با اشاره به اهمیت حرکت در مسیر رضای الهی بیان کرد: راه رسیدن به خدا تبعیت‌کردن از اولیای خدا است، برای رسیدن به خدا اول باید واسطه‌های فیض را بشناسیم و سعی کنیم منویات و خواسته‌های کسی که اطاعت او از جانب خداوند بر ما واجب شده را خوب گوش کرده و درک کنیم و همچنین خوب باور کرده و خوب به کار ببندیم.

 مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه علی بن ابی‌طالب (ع) با بیان اینکه برخی از افراد به‌خاطر غفلت و عدم معرفت از خط انقلاب خارج شدند، خاطرنشان کرد: شهید محلاتی از افرادی بود که با امام خمینی (ره) عهد بست و با شجاعت و معرفت در حمایت از آرمان‌های انقلاب کمترین تردیدی به خود راه نداد و در این راه به شهادت رسید.
انتهای پیام/


منبع:تسنیم
http://qomefarda.ir/47705
اخبار مرتبط

نظرات شما