در جلسه هیئت عالی جذب اعضای هیئت‌علمی مطرح شد؛

سقف سنی رؤسای دانشگاه‌ها به ۷۰ سال افزایش یافت

در جلسه هیئت عالی جذب اعضای هیئت‌علمی اعضا با افزایش سنی رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات غیرانتفاعی به ۷۰ سال موافقت کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» سیصد و سی و دومین جلسه هیئت عالی جذب اعضای هیئت‌علمی به ریاست دکتر محمدعلی کی‌نژاد و با حضور اعضای هیئت عالی جذب اعضای هیئت‌علمی در محل دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب‌فرهنگی برگزار شد.

 در ابتدای جلسه کی‌نژاد، رئیس هیئت عالی جذب اعضای هیئت‌علمی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه از حضور پرشور و بی‌نظیر مردم در سالگرد پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن تشکر و قدردانی کرد.

 وی سپس در تذکری درباره تلاش مجدد برای جذب از سوی افرادی که قبلاً در اولویت جذب قرار نگرفتند و تعویض مدیران دوباره‌کاری و مشکلاتی پیش خواهد آورد، خواستار شد که مرکز جذب گزارش دهد که برای رفع این مشکل چه اقداماتی تاکنون انجام داده است.

 سپس قیاسی سرپرست دانشگاه فرهنگیان گزارشی از اقدامات صورت‌گرفته در تشکیل هیئت مرکزی جذب این دانشگاه و در ارتباط با پرونده‌های بلاتکلیف جذب این دانشگاه از سال ۱۳۹۷ تا انتهای ۱۴۰۰ ارائه داد و از اتمام رسیدگی و تعیین تکلیف آن‌ها خبر داد.

 وی در ارتباط با پرونده‌های ۱۴۰۱ که تا پایان اسفندماه جاری تعیین تکلیف خواهند شد، گفت: یکی از دلایل اصلی کندی روند جذب هیئت‌علمی در دانشگاه، تعیین وضعیت اعضای هیئت‌علمی تطبیقی است.

 سرپرست دانشگاه فرهنگیان برای رفع مسئله بازنشستگان هیئت‌علمی داخلی دانشگاه فرهنگیان پیشنهاد داد: سازمان اداری و استخدامی و مجلس شورای اسلامی ورود پیدا کنند و با توجه تشکیل هیئت مرکزی دانشگاه فرهنگیان و تسریع در تشکیل هیئت اجرائی تا صدور احکام هیئت‌های جدید از اعضای هیئت‌های اجرائی دانشگاه‌های استان به‌صورت ترکیبی استفاده شود.

 همچنین مقرر شد در هر استان هیئت اجرایی برادران و خواهران جداگانه زیر نظر هیئت مرکزی دانشگاه فرهنگیان تشکیل شود.

 در ادامه جلسه نتیجه تعدادی از پرونده‌های ماده ۱۵ در صحن هیئت عالی جذب قرائت و به تأیید رسید و مقرر شد ترمیمی در هیئت رسیدگی به شکایات و جایگزینی افراد جدید تغییراتی انجام پذیرد.

 همچنین مقرر شد وزارتین دانشگاه‌هایی که در اجرای حکم ماده ۲۱ ترک فعل داشته‌اند به هیئت عالی جهت پیگیری قضائی معرفی کنند.

 سپس در خصوص درخواست افزایش سن رؤسای دانشگاه‌های غیرانتفاعی و غیردولتی مقرر شد اعضای هیئت‌علمی با حداکثر سن ۷۰ سال به ریاست دانشگاه‌ها و مؤسسات غیردولتی - غیرانتفاعی منصوب شوند. لازم به ذکر است افراد دارای ۷۰ سال تمام یا در آستانه ۷۰ سالگی صرفاً برای یک دوره ۴ساله می‌توانند ریاست دانشگاه یا مؤسسه غیردولتی - غیرانتفاعی را عهده‌دار باشند.

 در انتهای جلسه چنگیزی آشتیانی نماینده وزارت بهداشت عنوان کرد: مسئله هیئت‌علمی پژوهشی برای منطقه‌های بلاتصدی علی‌رغم حضور نماینده سازمان اداری و استخدامی، در جلسه گذشته که به تصویب هیئت عالی رسیده بود با نامه‌نگاری وزیر بهداشت به رئیس‌جمهور و ارجاع به معاون اول و ریاست سازمان اداری و استخدامی انجام شود.
انتهای پیام/


منبع:تسنیم
http://qomefarda.ir/47706
اخبار مرتبط

نظرات شما