معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استاندار قم:

استاندار برای تعطیلی شنبه آینده در قم با وزارت کشور مکاتبه کرد

معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استاندار قم گفت: تعطیلی روز شنبه پنجم اسفندماه یک روز مانده به جشن نیمه شعبان در قم در اختیار استان نیست و استاندار در این زمینه با وزارت کشور مکاتبه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» ابوالقاسم مقیمی روز چهارشنبه در نشست خبری برگزاری جشن‌های نیمه شعبان قم که در سالن جلسات فرهنگ‌سرای جوان برگزار شد اظهار داشت: تأیید تعطیلی کامل در مواقع غیر بحران و تعطیلی‌های مناسبتی با شورای امنیت کشور است و استاندار قم ضمن نظر مساعد برای تعطیلی شنبه موضوع را با وزارت کشور مکاتبه کرده است؛ اما زمان پاسخ آن وزارتخانه مشخص نیست.

 وی در ادامه با اشاره به اینکه به‌جای ۲ روز میزبانی، امسال چهار روز میزبانی از زائران مسجد جمکران در قم خواهیم داشت گفت: تدارکات لازم جهت پذیرایی از زائران از ظهر فردا پنجشنبه تا یکشنبه آینده انجام و از یک هفته جلوتر نصب مواکب موردنیاز در مسیر زائران مسجد مقدس جمکران آغاز شده است.

 وی از همکاری بسیار مناسب در سطح ملی از سوی سازمان صداوسیما، سازمان تبلیغات اسلامی، بسیج، ستاد فرماندهی سپاه و ارتش برای برگزاری جشن نیمه شعبان خبر داد و گفت: ۱۹ شهرداری از شهرهای مختلف کشور برای کمک به قم در این استان مستقر شده و به‌عنوان معین شهرداری برخی مأموریت‌ها در برگزاری جشن نیمه شعبان به آن‌ها واگذار شده است که به‌صورت مستقیم در تأمین خودروهای آتش‌نشانی و ایمنی مشارکت خواهند کرد.

 مقیمی با اشاره به این‌که در تأمین مسائل زیرساختی در جمکران، شهرداری کلان‌شهرها خدمات ارائه می‌کنند گفت: شهرداری تهران به‌صورت ویژه از نظر نیرو و خدمات بهداشتی به یاری شهرداری قم آمده است.

 وی افزود: ۳۰۰ مسجد در سطح شهر قم به برگزاری جشن‌های نیمه شعبان اقدام خواهند کرد و بسته تزیینات و پرچم‌های نیمه شعبان توسط شهرداری به مساجد مذکور ارائه شده است.

 وی تأکید کرد: طبق تمهیدات اندیشیده شده، در بلوار پیامبر اعظم (ص) هیچ خودرو و موتور سیکلتی به جز وسایل امدادی، آتش‌نشانی، خودروهای امنیتی و مدیریتی تردد نخواهند کرد و کلیه مسیرهای منتهی به رینگ و بلوار پیامبر اعظم (ص) توسط شهرداری از ظهر پنجشنبه مسدود شده و محدودسازی کامل بلوار اتفاق خواهد افتاد.

 مقیمی همچنین از راه‌اندازی هشت بیمارستان صحرایی و تقویت مجموعه درمانگاه بقیه الله مسجد جمکران برای ارائه خدمات درمانی لازم به زائران در جشن‌های نیمه شعبان خبر داد.

 وی ادامه داد: ۶۰۰ کلاس در آموزش‌وپرورش، ۶۰۰ نمازخانه، ۱۰ ورزشگاه، هفت بقعه متبرکه، بیش از ۷۰ مسجد، ۶ بوستان شهری و تخت‌های اقامتی مجموعه‌های رسمی تدارک اسکان بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار نفر از زائران جشن‌های نیمه شعبان را انجام داده‌اند.

 مقیمی همچنین تعداد کل پارکینگ‌های تدارک‌دیده‌شده برای زائران را در ۱۶۰ هکتار از زمین‌های حاشیه مسجد جمکران عنوان کرد.

 وی در مورد تعداد کل موکب‌های پذیرایی از زائران گفت: ۵۵۰ موکب جانمایی شده و متقاضیان برای استقرار در آنها ثبت‌نام نموده‌اند.

 وی همچنین تعداد کل موکب‌های خارجی را ۸۰ مورد عنوان کرد و افزود: ۸۰ موکب نیز از خارج از استان قم برای خدمت‌رسانی به زائران مستقر خواهد شد.
انتهای پیام/


منبع:ایرنا
http://qomefarda.ir/47717
اخبار مرتبط

نظرات شما