استاندار قم:

جهاد ساخت مسکن‌ قم با سرعت مناسبی در جریان است

استاندار قم گفت: امروز جهاد مسکن‌سازی در استان با سرعت زیادی در حال پیشرفت است و ما معتقدیم نیاز مردم قم در این حوزه باید هرچه سریع‌تر تأمین شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری صداوسیما، سید محمد آقامیری، استاندار قم در جلسه شورای تأمین مسکن استان قم که شب گذشته در سالن جلسات امام جواد (ع) برگزار شد، افزود: با افزایش عرضه در حوزه مسکن قیمت‌ها را کنترل خواهیم کرد تا سوداگران نتوانند در بازار مانور داده و قیمت‌ها را نجومی افزایش دهند.
وی در ادامه عنوان کرد: عدم توجه به مسکن‌سازی در کشور و افزایش تقاضا باعث شده بود قیمت مسکن افزایش چشمگیری داشته باشد، با استقرار دولت سیزدهم در کشور از همان ابتدا طرح نهضت ملی مسکن با جدیت آیت‌الله رئیسی در استان‌ها آغاز شد.
آقامیری گفت: موضوع مسکن به حدی برای رئیس‌جمهور محترم مهم است که جلسات شورای مسکن هر ۲۰ روز یک‌بار به ریاست ایشان برگزار می‌شود.
استاندار اظهار داشت: ما هم با الگوبرداری از ایشان و باتوجه‌به نیاز مردم قم به مسکن، مقرر کردیم جلسات مسکن به‌صورت هفتگی برگزار شود و دستگاه‌های متولی گزارش‌های خود را ارائه دهند، در حال حاضر نام استان قم در طرح نهضت ملی مسکن بین استان‌های برتر در کشور دیده می‌شود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: مسکن برای همه متقاضیان ساخته خواهد شد، اما اقشار خاص همچون خانوار تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، ایثارگران و... جزء اولویت‌های ما در این حوزه هستند که نسبت به آن اهتمام جدی داریم.
آقامیری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با تلاش مدیران استان اتفاقات خوبی در عرصه‌های مختلف در قم رقم خورده که باید به اطلاع مردم رسانده شود و تا امروز هنوز به معنای واقعی نتوانستیم این دستاورد‌ها را تبیین کنیم.
وی ادامه داد: روابط‌عمومی‌های استان دستاورد‌ها و اتفاقات مثبتی که در دستگاه‌ها خود رقم خورده را در قالب‌های مختلف به مردم و مخاطبین خود تبیین کنند.
استاندار گفت: مردم باید بدانند مسئولین و خادمین آنان در حال تلاش و جهاد خدمت هستند، متأسفانه روابط‌عمومی‌ها عملکرد خوبی در بحث اطلاع‌رسانی و گزارش‌دهی به مردم نداشته‌اند.
وی قم افزود: امروز جهاد خدمت در عرصه‌های مختلف در استان رقم خورده و تلاش می‌کنیم تا مشکلات مردم شریف قم را برطرف نماییم.
آقامیری با بیان اینکه با افزایش نظارت‌ها بر بازار و کنترل قیمت‌ها توانستیم تورم ماهیانه استان را کاهش دهیم، عنوان کرد: با تلاش جهادی مدیران و به لطف خدا بر اساس آخرین آماری که به ما اعلام شده تورم استان قم در بهمن‌ماه نسبت به ماه قبل کاهشی بوده و در تلاش هستیم تورم را به نزدیک صفر برسانیم تا قم به‌عنوان استان بدون تورم در کشور شناخته شود.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/47726
اخبار مرتبط

نظرات شما