توسط رئیس پلیس راهنمایی‌ورانندگی قم؛

تمهیدات ترافیکی جشن نیمه شعبان در قم تشریح شد

رئیس پلیس راهنمایی‌ورانندگی استان قم ضمن اعلام تمهیدات ترافیکی جشن‌های نیمه شعبان در شهر قم گفت: امسال برخی پارکینگ‌های حاشیه مسجد جمکران حذف شده است و کاهش ظرفیت پارکینگ‌ها در تمهیدات ترافیکی مسجد مقدس جمکران تأثیرگذار خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری ایرنا، سرهنگ غلامرضا صدفی روز پنجشنبه در نشست خبری اظهار داشت: یکی از بزرگ‌ترین عملیات ترافیکی در سطح کشور موضوع پشتیبانی پلیس راهنمایی‌ورانندگی از جشن‌های نیمه شعبان در قم است و حجم سنگینی از زائران مسجد جمکران که معمولاً یک روز مانده به نیمه شعبان به قم می‌آیند را تحت پوشش قرار می‌دهد و هرسال برای این جشن‌ها در مسجد برخی طرح‌های ویژه ترافیکی اجرا می‌شود.
وی ابراز داشت: یکی از نقاط پر ترافیک و گره‌های ترافیکی در تقاطع خیابان‌های معلم و سمیه قم است و شهروندان قمی برای حضور در مراسم پیاده‌روی در بلوار پیامبر اعظم خودروی خود را در این محدوده نیاورند و به‌صورت پیاده تردد کنند.
صدفی با بیان این که محدودیت‌های ترافیکی مرتبط با جشن‌های نیمه شعبان مسجد مقدس جمکران از ساعت ۱۶ امروز پنجشنبه آغاز خواهد شد گفت: از تقاطع خیابان‌های سمیه و معلم که ابتدای بلوار پیامبر اعظم محسوب می‌شود تا میدان آل یاسین (انتهای بلوار پیامبر اعظم) صرفاً از ساعت ذکر شده تا پایان مراسم مسجد مقدس جمکران در بامداد یکشنبه هفته آینده برای عبور عابر پیاده خواهد بود.
رئیس پلیس راهنمایی‌ورانندگی استان قم افزود: مسیر برگشت بلور پیامبر اعظم از میدان آل یاسین تا تقاطع معلم و سمیه صرفاً برای اتوبوس‌ها و به‌منظور حمل‌ونقل عمومی در نظر گرفته شده است و رفت‌وبرگشت اتوبوس‌ها در این مسیر انجام می‌شود.
وی ادامه داد: در بزرگراه خلیج‌فارس هر سال خودروها از بلوار انتظار تردد می‌کردند؛ اما امسال باتوجه‌به این که برخی پارکینگ‌ها حذف شده است لزومی ندارد خودرو در آن رینگ تردد کند. ازاین‌رو از میدان بقیه الله (عج) مسیر بسته شده و محدودیت‌های تردد
خودرو تا پل بقیع ادامه خواهد داشت و زائران می‌تواند در حاشیه پل بقیع از پارکینگ‌های نیایش و طیبی و یاوران مهدی که در آن مکان، جانمایی شده است استفاده کنند.
وی یادآور شد: درصورتی‌که بلوار خلیج‌فارس کِشش ترافیک خودروها را در روزهای پیش رو به‌خصوص شنبه آینده نداشته باشد خودروها از میدان ولی‌عصر به سمت پارکینگ‌های حاشیه بلوار شهید کبیری هدایت می‌شوند.
صدفی گفت: ورودی مسجد جمکران از سمت خیابان طهور ۲ پارکینگ بیشتر ندارد و محدودیت ترافیکی از جلوی ۲ پارکینگ این خیابان اعمال می‌شود ضمن این که در تمام نقاط ورودی به مسجد جمکران، اجازه ورود موتورسیکلت داده نمی‌شود.
وی افزود: برابر آمار، سال گذشته ۱۷۰ هزار دستگاه خودرو در شب و روز نیمه شعبان وارد شهر قم و محدوده مسجد جمکران شدند که درصدی از زائران طی شب جشن باقیمانده و برخی پس از اقامه نماز و زیارت بامداد روز نیمه شعبان از قم خارج شده‌اند.
وی در پاسخ به سؤالی در زمینه آمادگی پارکینگ‌ها در صورت بارش‌های برف یا بران که هواشناسی آن را پیش‌بینی کرده است نیز گفت: اگر بارندگی اتفاق بیفتد؛ چون کف پارکینگ صاف و خاکی است دچار گل‌ولای می‌شود و برخی پارکینگ‌ها در مواقع بارندگی امکان استفاده ندارد.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/47728
اخبار مرتبط

نظرات شما