رئیس‌جمهور :

زیرساخت‌ها و مقدمات برگزاری پرشور آماده است

رئیس‌جمهور با اشاره به راهبرد دشمن برای ایجاد یاس و تردید میان مردم و کاهش مشارکت، ابراز امیدواری کرد مردم با مشارکت گسترده در انتخابات یکبار دیگر دشمنان نظام را ناامید و امید دوستداران جمهوری اسلامی ایران را مضاعف کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور صبح چهارشنبه در جلسه هیئت دولت برگزاری ۳۷ دوره انتخابات در جمهوری اسلامی ایران و انتخاب همه نهادها و بخش‌های حکومت و حتی نوع نظام سیاسی و قانون اساسی با مراجعه به آرای عمومی را یکی از افتخارات بزرگ جمهوری اسلامی ایران توصیف و تصریح کرد: همه زیرساخت‌ها و مقدمات برای برگزاری پرشور و باشکوه سی و هشتمین دوره انتخابات در کشور فراهم و آماده است.

 وی مراجعه به آرای عمومی در مسائل مهم و افزایش مشارکت مردم در انتخابات را راهبرد نظام و موجب افزایش سرمایه اجتماعی دانست و با اشاره به راهبرد دشمن برای ایجاد یاس و تردید میان مردم و کاهش مشارکت، ابراز امیدواری کرد مردم با مشارکت گسترده در انتخابات یکبار دیگر دشمنان نظام را ناامید و امید دوستداران جمهوری اسلامی ایران را مضاعف کنند.

 رئیس‌جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران باتکیه‌بر پشتوانه مردمی خود، کشوری مستقل، آزاد و مبتنی بر آرای مردم است، به ایجاد زمینه مناسب و عادلانه برای تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای انتخابات از جمله در رسانه ملی اشاره و از همه آحاد ملت دعوت کرد به شکل پرشور در انتخابات حضور یابند.

 رئیسی در ادامه با اشاره به وضعیت آب‌وهوایی مستقر در کشور و افزایش مصرف سوخت، مدیریت مصرف را از جمله مسائل مغفول مانده در نظام مدیریتی کشور دانست که ایجاد ناترازی در عرصه انرژی از جمله عوارض آن محسوب می‌شود.

 وی با تأکید بر اینکه موضوع مدیریت مصرف با اولویت ادارات و سازمان‌های دولتی و سپس مردم به شکل جدی دنبال شود، از رسانه‌ها به‌ویژه رسانه ملی نیز خواست در زمینه الگوسازی برای مصرف بهینه تلاش بیشتری داشته باشند.

 رئیس‌جمهور با اشاره به کاهشی شدن شاخص‌های تورم نقطه‌به‌نقطه و سالیانه در ماه‌های اخیر افزود: مسئولان به‌ویژه رئیس‌کل بانک مرکزی و وزرای امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت علاوه بر مدیریت جدی بازارهای ارز، بورس مسکن، به‌دقت مراقبت کنند که سوداگری برخی افراد سودجو در بازارهای قاچاق ارز، باعث اختلال در روند کاهشی نرخ تورم نشود.

 رئیسی همچنین با اشاره به تداوم جنایات تأسف‌انگیز رژیم صهیونیستی و حامیانش در غزه، مؤثرترین راه توقف ماشین قتل و جنایت این رژیم را قطع روابط اقتصادی و سیاسی کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی دانست و از رفتار برخی بازیگران بین‌المللی در بسنده کردن به سخنرانی و اتخاذ مواضع سیاسی به‌جای اقدام و عمل در این زمینه ابراز تأسف کرد.

 در جلسه امروز هیئت دولت وزیر امور اقتصادی و دارایی در گزارشی به رکوردشکنی تاریخی دولت مردمی در تجارت ترانزیتی اشاره کرد و گفت: بر اساس آمارها، رقم تجارت ترانزیتی همسایگان از خاک ایران در ۱۱ ماه گذشته به ۱۶ میلیون تن رسیده که نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد افزایش‌یافته و از زمان ثبت تاریخ و آمار تجارت در کشور، هیچگاه خاک ایران به میزان امسال معبر تجارت همسایگان نبوده است. این در حالی است که با بهره‌برداری از کریدورهای در دست احداث، از جمله کریدور شمال - جنوب، ظرفیت قابل‌توجه دیگری به زیرساخت‌های ترانزیتی کشور افزوده خواهد شد.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این جلسه از پرتاب دوازدهمین ماهواره در دولت مردمی خبر داد و گفت: ماهواره سنجشی پارس ۱ که ماهواره‌ای برای تصویربرداری و تماماً ایرانی بادقت ۱۵ متر است، فردا به فضا پرتاب خواهد شد و با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته برای پرتاب ماهواره‌ای دیگر در فروردین‌ماه، دولت مردمی در این زمینه رکورددار خواهد شد.

 وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در گزارشی از افزایش ۶۰ درصدی مجلات علمی نمایه شده بین‌المللی کشور در دولت مردمی خبر داد و گفت: تا قبل از شروع به کار دولت مردمی، مجلات قابل‌دسترسی آزاد ۵۳۰ مجله بوده که این تعداد اکنون به ۸۶۴ مجله رسیده و رتبه جمهوری اسلامی ایران را به رده ششم جهان ارتقا داده و با این تعداد مجله دسترسی آزاد، رتبه زبان فارسی نیز در میان زبان‌های دنیا به رده نهم ارتقا یافته است.

 وی افزود: همچنین تعداد مجله‌های علمی نمایه شده بین‌المللی کشور تا قبل از دولت مردمی ۱۰۱ مجله بوده که خوشبختانه در دولت مردمی و طی دو سال و نیم گذشته این تعداد به ۱۶۱ مجله افزایش‌یافته است.

 رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست نیز با ارائه گزارشی از بازدید اخیر خود از دریاچه ارومیه و تالاب‌های اقماری آن گفت: با اقدامات صورت‌گرفته در دولت مردمی تا قبل از بارش‌های امسال، تمامی تالاب‌های ۱۱ گانه اقماری دریاچه ارومیه به لحاظ تنوع زیستی و حیات‌وحش به وضعیت بسیار خوبی رسیده‌اند و در حال حاضر نیز با اهتمام وزارت نیرو در رعایت حق آبه‌ها و رهاسازی آب دو سد بوکان و شهید کاظمی، خوشبختانه حجم آب دریاچه ارومیه به یک و نیم میلیارد مترمکعب افزایش‌یافته است.

 وزیر ورزش و جوانان نیز در جلسه امروز هیئت دولت به کسب دو افتخار ورزشکاران کشور در سطح جهان در هفته گذشته اشاره کرد و گفت: در رشته ژیمناستیک ورزشکار گلستانی جمهوری اسلامی ایران برای اولین‌بار در تاریخ این ورزش در کشورمان موفق به کسب مقام نایب‌قهرمانی در مسابقات جام جهانی آلمان شد و تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان نیز به‌رغم شایستگی حضور در فینال، مقام سوم جام جهانی فوتبال ساحلی را در کشور امارت کسب کرد.
انتهای پیام/


منبع:تسنیم
http://qomefarda.ir/47812
اخبار مرتبط

نظرات شما