استاندار قم:‌

سال آینده ماهانه یک هزار واحد مسکونی در قم ساخته می‌شود

استاندار قم گفت: در مدیریت استان هدف‌گذاری کرده‌ایم از ابتدای سال ۱۴۰۳ ماهانه یک هزار واحد مسکونی در قم افتتاح کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» سید محمد آقامیری در جلسه بررسی آخرین وضعیت پروژه‌های مسکونی شهرک شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی قم بیان کرد: معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مکلف است به طور جدی مسکن اقشار خاص را پیگیری کرده و با ایجاد یک کمیته تخصصی نیازمندی‌ها و مشکلات این شهرک را پیگیری کرده و به طور هفتگی به ما گزارش دهند.

وی گفت: جهاد مسکن سازی نکته مهمی است که در مدیریت استان مورد توجه قرار گرفته و با به طور جدی پیگیر هستیم تا نیاز اقشار مختلف مردم در حوزه مسکن را برطرف کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه نیروهای نظامی ما در بسیاری از موارد مظلوم واقع شدند،‌اظهار داشت:‌ حداقل کاری که می‌توانیم برای این عزیزان انجام دهیم تامین مسکن آنان است که این موضوع در استان در دست اقدام می باشد.

آقامیری اظهار داشت:‌ از فرماندهان محترم ارتش، سپاه و فراجا تقاضا دارم یک نماینده ویژه‌ای در بحث مسکن پرسنل خود، مامور کرده تا از این موقعیت غافل نشوند و بتوانند مرتب مسائل و موارد را پیگیری کنند.

بر اساس گزارش سامانه نهضت ملی مسکن در استان قم بیش از ۱۴۷ هزار نفر در سامانه مربوطه ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد حدود ۸۵ هزار نفر حائز شرایط شناخته شدند.

علاوه بر سایت‌های ۵۶۰ هکتاری، ۲۲.۲۷ و ۱۷ هکتاری در پردیسان که به‌صورت آپارتمانی در طرح نهضت ملی مسکن در حال احداث است، خانه‌های مسکونی در سایت‌های طایقان و پرنیان، قنوات و برخی از شهرهای اقماری به‌صورت یک‌طبقه آماده‌سازی خواهد شد.

شهرک پرنیان به مساحت ۹۵۰ هکتار در فاصله ۲۱ کیلومتری پردیسان قم در محدوده روستای قلعه چم قرار دارد و به‌عنوان سایت جدید نهضت ملی مسکن ساخت خانه‌های ویلایی در آن آغاز شده‌است.

در این سایت، ساخت خانه‌های یک‌طبقه حیاط‌دار ۳۰۰ مترمربعی در طرح نهضت ملی و ۲۰۰ مترمربعی برای طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پیش‌بینی شده‌است. در فاز نخست این شهرک هفت هزار و ۵۰۰ واحد ویلایی احداث می‌شود.

شهرک پرنیان ظرفیت ۴۰ هزار واحد مسکونی را در خود دارد که در گام نخست در سه‌فاز ۱۷۰.۳۶۰ و ۴۱۵ هکتاری اجرایی خواهد شد که در فاز اول آن به مساحت حدود ۱۷۰ هکتار طراحی و اجرا می‌شود.

همچنین سایت طایقان در فاصله هفت‌کیلومتری شهر پردیسان قم و نزدیکی روستای طایقان قرار دارد.

روستای طایقان در بخش سلفچگان قرار دارد؛ ۱۸ کیلومتر با قم فاصله دارد و در جنوب غربی استان می‌باشد.

متراژ زمین هر واحد در سایت طایقان ۱۶۰ تا ۱۸۰ متر و زیربنای هر واحد نیز بین ۹۰ تا ۱۱۰ مترمربع در نظر گرفته شده‌است.

همچنین براساس آخرین گزارش گیری از سامانه نهضت ملی مسکن، درشهر سلفچگان حدود سه هزار و ۸۰۰ متقاضی اقدام به نام‌نویسی کرده‌اند که از این تعداد، بالغ بر یک‌هزار و ۸۰۰ متقاضی حائز شرایط شناخته شده‌اند. متراژ واحدهای مسکونی ۲۰۰ متر که ۸۰ تا ۱۰۰ متر آن را بنای ساختمان تشکیل می‌دهد.

بخش سلفچگان به مرکزیت شهر سلفچگان یکی از بخش‌های قم است و دارای یک نقطه شهری و ۴۰ روستا می‌باشد. این بخش بالغ بر ۱۵ هزار نفر جمعیت دارد که سه هزار نفر آن در شهر زندگی می‌کنند. سلفچگان در ۴۰ کیلومتری جنوب غربی قم قرار دارد.
انتهای پیام/


منبع:روابط عمومی استانداری قم
http://qomefarda.ir/47851
اخبار مرتبط

نظرات شما