استاندار قم:

شرکت‌های خصوصی سهم مسئولیت اجتماعی خود را پرداخت کنند

استاندار قم در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان گفت: همه بنگاه‌های اقتصادی که در استان درآمد دارند باید سهم مسئولیت اجتماعی خود را طبق قانون پرداخت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری صداوسیما، استاندار در چهاردهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان با اشاره به نقش مهم مسئولیت اجتماعی معادن و شرکت‌ها در ارتقای خدمت‌رسانی به مردم گفت: همه بنگاه‌های اقتصادی که در استان درآمد دارند باید سهم مسئولیت اجتماعی خود را طبق قانون پرداخت کنند.
سید محمد آقامیری افزود: این قابل‌قبول نیست که آلایندگی‌ها و مشکلات این بنگاه‌ها برای استان باشد، اما درآمدهایشان خارج از استان صرف شود.
وی پاسخگویی به مردم در دستگاه‌های مختلف باهدف احصاء و حل مشکلات آنان را از معیار‌های سنجش مدیران در سال ۱۴۰۳ دانست و گفت: حل مشکلاتی که سالیان سال اسباب ناراحتی مردم شده است از اولویت‌های دولت سیزدهم است و با هیچ مدیری که در این مورد کم‌کاری کند مماشات نخواهد شد.
آب و مسکن مهم‌ترین مشکلات مردم 
وی مشکل آب روستا‌ها و مسکن را مهم‌ترین مشکلات اساسی مردم بیان کرد و افزود: با قول وزیر نیرو مبنی بر آماده‌سازی زیر ساخت‌ها برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن که ۸۰ درصد پیشرفت داشته باشند همه مسئولان استان باید تلاششان را روی این موضوع متمرکز کنند. 
استاندار با تشکر ویژه از مردم قم برای حضور پرشور در انتخابات و رقم‌خوردن مشارکت ۵۰ درصدی در استان قم گفت: حضور مردم قم نسبت به متوسط کشور ۹ درصد بیشتر بود که نقش علما، فضلا و دستگاه‌های مختلف به‌ویژه دستگاه‌های فرهنگی غیرقابل‌انکار است.
تحقق ۱۰۳ درصدی درآمد‌های استان
محمدجواد شاکر آرانی رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان هم در این جلسه از تحقق ۱۰۳ درصدی در بخش درآمد‌های استان در ۱۱ ماه گذشته خبر داد و افزود: باتوجه‌به میزان مصوب درآمد استان که ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بوده است شاهد ۳ درصد افزایش بیشتر از مصوبه بوده‌ایم که بخشی مربوط به درآمد‌های مالیاتی و بخشی مربوط به سایر درآمد‌ها است. 
با دستور استاندار، تهیه گزارشی از مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها و تأمین زیرساخت‌های طرح نهضت ملی مسکن در اولویت دستور کار سال آینده این شورا قرار گرفت.


انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48005
اخبار مرتبط

نظرات شما