استاندار قم:

قم در رتبه دوم تأمین مسکن کشور قرار گرفت

استاندار قم با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص طرح نهضت ملی مسکن، گفت: استان قم هم اینک در حوزه تأمین مسکن در رتبه دوم کشور قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» سید محمد آقامیری با تأکید بر تبدیل‌شدن قم به کارگاه تولید مسکن، بیان داشت: هم اینک در تمامی شهرستان‌ها، شهرها و بخش‌های استان قم طرح نهضت ملی مسکن در حال اجراست.

 وی عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده از اردیبهشت‌ماه امسال هر ماه یک هزار واحد مسکونی پس از تکمیل تحویل متقاضیان خواهد شد.

 وی گفت: در طرح نهضت ملی مسکن افزون بر ۶۳ هزار نفر از مردم قم واجد شرایط خانه‌دارشدن شناسایی شدند که واحدهای مسکونی این افراد در ۲ قالب آپارتمانی و ویلایی احداث می‌شود.

 آقامیری ادامه داد: با بهره‌برداری از طرح‌های نهضت ملی مسکن و سامانه‌های طراحی شده در خصوص اجاره‌بها در استان قم، انتظار می‌رود طی ماه‌های آینده تورم بازار مسکن مدیریت گردد.

 وی با بیان اینکه رتبه استان قم در تأمین مسکن از جایگاه هفدهم در ابتدای سال گذشته به رتبه دوم رسیده است، گفت: با انجام برخی اقدامات جزئی، قم می‌تواند به‌زودی رتبه نخست کشور را در تأمین زمین و آغاز عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن را از آن خود کند.

 به گزارش ایرنا، علاوه بر سایت‌های ۵۶۰ هکتاری، ۲۲.۲۷ و ۱۷ هکتاری در پردیسان قم که به‌صورت آپارتمانی در طرح نهضت ملی مسکن در حال احداث است، خانه‌های مسکونی در سایت‌های طایقان و پرنیان، قنوات و برخی از شهرهای اقماری به‌صورت یک‌طبقه در حال آماده‌سازی است.

 بر اساس گزارش سامانه نهضت ملی مسکن در استان قم بیش از ۱۴۷ هزار نفر در سامانه مربوطه ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد حدود ۸۵ هزار نفر حائز شرایط شناخته شدند.

 شهرک پرنیان به مساحت ۹۵۰ هکتار در فاصله ۲۱ کیلومتری پردیسان قم در محدوده روستای قلعه چم قرار دارد و به‌عنوان سایت جدید نهضت ملی مسکن ساخت خانه‌های ویلایی در آن آغاز شده است.

 در این سایت، ساخت خانه‌های یک‌طبقه حیاط‌دار ۳۰۰ مترمربعی در طرح نهضت ملی و ۲۰۰ مترمربعی برای طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پیش‌بینی شده است. در فاز نخست این شهرک هفت هزار و ۵۰۰ واحد ویلایی احداث می‌شود.

 شهرک پرنیان ظرفیت ۴۰ هزار واحد مسکونی را در خود دارد که در گام نخست در سه‌فاز ۱۷۰.۳۶۰ و ۴۱۵ هکتاری اجرایی خواهد شد که در فاز اول آن به مساحت حدود ۱۷۰ هکتار طراحی و اجرا می‌شود.

 همچنین بر اساس آخرین گزارش‌گیری از سامانه نهضت ملی مسکن، در شهر سلفچگان حدود سه هزار و ۸۰۰ متقاضی اقدام به نام‌نویسی کرده‌اند که از این تعداد، بالغ بر یک هزار و ۸۰۰ متقاضی حائز شرایط شناخته شده‌اند. متراژ واحدهای مسکونی ۲۰۰ متر که ۸۰ تا ۱۰۰ متر آن را بنای ساختمان تشکیل می‌دهد.

 سایت نهضت ملی مسکن اسلام‌آباد قنوات نیز واقع در هفت‌کیلومتری شهر قم، بین مبارک آباد و شهر قنوات قرار دارد و مساحت آن ۵۴۵ هکتار است.

 در این سایت بالغ بر هفت هزار و ۲۰۰ قطعه زمین مسکونی برای ساخت مسکن طراحی شده است و واحدهای مسکونی به‌مرور به‌صورت ساخت اسکلت و سفت‌کاری و یا واگذاری زمین انفرادی به متقاضیان اختصاص می‌یابد. قطعات زمین‌های سایت اسلام‌آباد قنوات به‌صورت یک‌طبقه حیاط‌دار ۲۰۰ متری طراحی شده است.
انتهای پیام/


منبع:ایرنا
http://qomefarda.ir/48137
اخبار مرتبط

نظرات شما