طی نوروز امسال؛

جان‌باختن ۱۰ نفر در تصادف‌های جاده‌ای قم

رئیس پلیس‌راه استان قم گفت: از ابتدای طرح نوروزی پلیس از ۲۴ اسفندماه سال گذشته تا پایان روز ششم فروردین‌ماه جاری، ۱۰ نفر در تصادف‌های جاده‌ای این استان جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» سرهنگ مختار پناهی با اشاره به این که در تعداد فوتی‌ها نسبت به مدت‌زمان مشابه ایام نوروز سال گذشته، یک نفر افزایش داشته‌ایم افزود: از این تعداد، چهار نفر در محل حادثه و ۶ نفر در بیمارستان فوت شده‌اند.

 وی با بیان این که خروج از جاده و واژگونی خودرو، بیشترین علت تصادف در طرح نوروزی امسال در جاده‌های استان قم است گفت: همچنین ۱۲۳ نفر در تصادف‌های جاده‌ای مجروح شده‌اند.

 پناهی ادامه داد: تعداد مجروحان در این مدت نسبت به مدت‌زمان مشابه سال گذشته، ۱۹ درصد کاهش و تصادف‌های خسارتی نیز چهار درصد کاهش داشته است.

 وی با بیان این که ۴۰۵ دستگاه خودرو در سطح جاده‌های استان قم به علت تکرار تخلفات حادثه‌ساز، توقیف شده‌اند گفت: قم - گرمسار، قم - نیزار و دستجرد، بیشترین محورهای استان از لحاظ تصادف بوده است.

 رئیس پلیس‌راه استان قم همچنین با اشاره به این که هم اکنون وضعیت ترافیک در جاده‌های قم نیمه‌سنگین و روان است، به رانندگان توصیه کرد حتماً پس از ۲ ساعت رانندگی، ۱۵ دقیقه استراحت کنند و ضمن پرهیز از عجله و شتاب، قوانین راهنمایی‌ورانندگی را رعایت کرده و با سرعت مطمئنه اقدام به رانندگی نمایند.

 پناهی در پایان گفت: از ابتدای طرح نوروزی پلیس، تعداد هفت میلیون و ۵۴۳ هزار تردد در سطح جاده‌های استان قم صورت‌گرفته که ۲ میلیون و ۸۷ هزار خودرو وارد شهر قم شده است.
انتهای پیام/


منبع:ایرنا
http://qomefarda.ir/48153
اخبار مرتبط

نظرات شما