رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

مسئولان نگران زندگی و آینده مردم باشند

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: بار سنگین مسائل معیشتی و تغییرات ناگهانی که در اقتصاد کشور به وجود می‌آید با همدلی مسئولان باید کاسته شود و آنها باید نگران زندگی و آینده مردم باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری مهر، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار مدیرعامل و هیأت‌مدیره شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: حضور و شور مردم انصافاً نشان‌دهنده قدرشناسی، بصیرت و آگاهی این مردم است که با همه مشکلاتی که با آن دست‌به‌گریبان هستند؛ ولی زمانی که پای احساس مسئولیت به میان می‌آید دیگر دست از پا نشناخته و همه از زن و مرد پای‌کار حاضر می‌شوند.
وی ضمن اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه افزود: صحنه‌های دلخراشی که در فلسطین به وجود آمده به‌گونه‌ای است که کسانی که حتی مسلمان نیستند و به قرآن و کلمات نورانی اهل‌بیت (علیهم‌السلام) اعتقاد ندارند نیز، به‌عنوان هم نوع و انسان با نژادها و زبان‌های متفاوت، در سراسر دنیا از حقوق فلسطینیان دفاع می‌کنند.
نایب‌رئیس مجلس خبرگان رهبری ابراز امیدواری کرد: امیدواریم این حضور گسترده مردم سبب ایجاد همدلی و هم‌افزایی در میان مسئولین شود تا بار سنگین مسائل معیشتی و تغییرات ناگهانی که در اقتصاد کشور به وجود می‌آید با این همدلی رونقی پیدا بکند و مسئولین به‌موقع بتوانند تصمیم بگیرند تا مردم لمس کنند که مسئولان نگران زندگی و آینده مردم هستند.
وی با قدردانی از زحمات فعالان صنعت نفت و گاز کشور اظهار کرد: برای موفقیت شما دعا می‌کنم و به سهم خودم از تک‌تک شما و کسانی که در جمع ما نیستند صمیمانه تشکر می‌کنم.
آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به مشکلات موجود در صنعت نفت و گاز کشور تصریح کرد: وزیر نفت، ریاست‌جمهور و دیگر مسئولین باید این درد دل‌ها را بشنوند و برای آن چاره‌اندیشی کنند. به‌خصوص نسبت به نیروهای متخصص که جایگزین‌کردن آن‌ها کاری دشوار است.
وی خاطرنشان کرد: شما با دو مشکل جدی مواجه هستید. یکی مشکل تحریم برای امکاناتی که نیاز دارید و دوم رقبای سرسختی که در منطقه وجود دارند.
نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تأکید بر اهمیت و لزوم نظارت، ابراز داشت: کسانی که کار نظارتی انجام می‌دهند حتماً باید با درنظرگرفتن مجموعه شرایط و واقعیت‌های موجود اقدام کنند. واقع‌بینی شرط اصلی کار است.
وی با اشاره به موفقیت‌های مهندسان کشور در جبران کاستی‌های ناشی از بدعهدی شرکت‌های خارجی در زمان تحریم‌ها گفت: جوانان و مهندسان این کشور کاری کردند که دشمنان در بهت و ناباوری فرورفتند.
لزوم بهینه‌سازی مصرف انرژی در کشور
دبیر شورای‌عالی حوزه‌های علمیه در پایان سخنان خود ضمن انتقاد از مصرف بالای انرژی در کشور، بر اهمیت رعایت الگوی مصرف تأکید کرد.
در ابتدای این جلسه، مدیرعامل و هیأت مدیره شرکت نفت و گاز پارس، گزارش‌های جداگانه‌ای از اقدامات، آسیب‌ها، چالش‌ها و نیازهای صنعت نفت و گاز کشور ارائه کردند.
افتتاح فاز یازدهم پارس جنوبی، تعمیرات اساسی ۳۹ سکوی تولیدی، ثبت رکورد تولید ۷۰۷ میلیون مترمکعب گاز در سال ۱۴۰۲، افزایش حدود ۲۱ میلیون مترمکعب به ظرفیت تولید گاز کشور، تأکید بر لزوم مدیریت مصرف حامل‌های انرژی، مشکلات ناشی از تحریم‌ها و نیاز به سرمایه‌گذاری گسترده در صنعت نفت و گاز کشور از جمله مسائل مطرح شده در این گزارش‌ها بود.


انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48311
اخبار مرتبط

نظرات شما