در راستای اجرای طرح تملک و رفع تصرف منافع؛

۶ مغازه در خیابان حائری قم تخریب شد

در راستای اجرای طرح تملک و رفع تصرف منافع پلاک‌های باقی‌مانده از مستأجرین و متصرفین ۶ باب مغازه در خیابان حائری قم تخریب شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از شهرداری قم، در راستای اجرای طرح تملک و رفع تصرف منافع پلاک‌های باقیمانده از مستأجرین و متصرفین در محدوده میدان قدیم تره‌بار شهید مطهری، عملیات تخریب ۴ باب مغازه واقع در خیابان حائری در سال گذشته انجام، و عملیات مشابه جهت تخریب ۲ باب مغازه دیگر نیز انجام شد.
به‌منظور رفع خطر از بنا‌های ناایمن و خطرساز این مجموعه که باعث ایجاد معضلات متعدد شده است، تخریب و جمع‌آوری برخی از سازه‌های موجود نیز در روز‌های آینده انجام می‌پذیرد.
شایان‌ذکر است، باتوجه‌به اهمیت موضوع مقابله با مخاطرات و حوادث احتمالی در محدوده میدان قدیم تره‌بار شهید مطهری، انشعابات غیرمجاز، فاقد استاندارد‌های لازم و ناسالم و همچنین کنتور‌های راکد و دست‌کاری‌شده در این مکان جمع‌آوری‌شده است.
میدان قدیم میوه و تره‌بار شهید مطهری ازجمله نقاط پراهمیت ازنظر توزیع اقلامی همچون میوه، سبزی و صیفی‌جات درگذشته بوده که با احداث میدان بزرگ میوه و تره‌بار شهید رجایی و راه‌اندازی مراکز میوه‌فروشی و خُرده‌فروشی در تمام سطح شهر؛ دیگر الزامی به فعالیت واحد‌های فعال این مجموعه وجود ندارد، حال‌آنکه وضعیت بصری نامناسب این میدان و بافت فرسوده و ناایمن آن، نیازمند تأمل بیشتر و سرعت‌بخشیدن به فرایند آزادسازی غرف باقی‌مانده شده و اجرای پروژه‌هایی ازاین‌دست، سبب استفاده بهینه از فضای موجود و تبدیل آن به اماکن مطلوب و موردنیاز شهروندان خواهد شد.


انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48378
اخبار مرتبط

نظرات شما