رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم:

در سال گذشته فرزندآوری در قم نیم درصد افزایش‌یافته است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تعداد ولادت نوزادان در سال گذشته این استان در مقایسه با سال ۱۴۰۱، نیم درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری ایرنا، مهدی مصری روز دوشنبه در جلسه جوانی جمعیت در قم، افزود: قطعاً یکی از دلایل این رشد جمعیت، برگرفته از اقدامات صورت‌گرفته توسط تیم‌های بهداشت و درمان در استان است که باید گسترش یابد.
وی با تأکید بر اهمیت فعالیت بر موضوع جوانی جمعیت و فرزندآوری، افزود: باید در این راستا با تمام توان برنامه‌ریزی کرد و اقدامات لازم انجام شود.
استقرار میز خدمت مشاوره فرزندآوری در محل برگزاری نمازجمعه مصلای قدس
وی به اقدامات صورت‌گرفته در راستای فرزندآوری اشاره و بیان کرد: میز خدمت ارائه مشاوره فرزندآوری به‌منظور اجرای قانون جوانی جمعیت به‌صورت مستمر و هر هفته در محل برگزاری نمازجمعه قم در مصلای قدس برپاست.
استقرار ۱۷ تیم مشاوره فرزندآوری با عنوان طرح نو سرباز در مسجد جمکران
مصری افزود: در راستای جوانی جمعیت، کارشناسان مامایی و مراقبین سلامت در ایام نیمه شعبان با حضور شبانه‌روزی در مسجد جمکران اقدام به ارائه مشاوره فرزندآوری و باروری سالم کردند.
به گفته وی، ۱۷ تیم مشاوره با استقرار در شبستان‌ها و صحن‌های مسجد جمکران در قالب پویش نو سرباز در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت مشاوره لازم را به مراجعه‌کنندگان ارائه نمودند.
پویش نو سرباز از اربعین سال گذشته آغاز شد و در اعیاد نیمه شعبان به‌صورت شبانه‌روزی در مسجد جمکران انجام پذیرفت و هم اینک نیز سه‌شنبه‌شب‌ها در این مکان مقدس تیم‌های مشاوره در راستای جوانی جمعیت فعال هستند. 
تقدیر از برنامه‌ها و فعالیت‌های جوانی جمعیت دانشگاه علوم پزشکی قم
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی قم در زمینه اقدامات انجام‌گرفته در راستای جوانی جمعیت دانشگاه برتر در سطح کشور شناخته و مورد تجلیل قرار گرفت.


انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48389
اخبار مرتبط

نظرات شما