امام‌جمعه قم:

پاسخ ایران به تجاوزات رژیم اشغالگر لازم بود

امام‌جمعه قم گفت: پاسخ ایران به تجاوزات رژیم منحوس صهیونیستی را قرآنی، روایی و طبق سنت عقلا می‌دانیم و آن کار بسیار شایسته و لازم بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» آیت‌الله سیدمحمد سعیدی صبح دوشنبه در بخشی از درس خارج فقه خود در واکنش به پاسخ ایران به تجاوزات رژیم منحوس صهیونیستی اظهار کرد: این مقابله به مثلی که جمهوری اسلامی ایران نسبت به اعتدا و ظلمی که رژیم غاصب و متجاوز اسرائیل داشته، یک پاسخ منطقی، قرآنی، اخلاقی و انسانی بود.

تولیت حرم حضرت معصومه (س) بیان کرد: عقلای عالم کسی را که از حیثیت، ارض، سرزمین، نوامیس و مردم خود دفاع می‌کند، او را مدح کرده و مزمت برای کسی است که اهل تجاوز باشد.

امام‌جمعه قم ابراز کرد: پاسخ ایران به تجاوزات رژیم کودک‌کش صهیونیستی را قرآنی، روایی و طبق سنت عقلا و سیره انسان‌ها می‌دانیم و آن کار بسیار شایسته و لازم بود.

آیت‌الله سعیدی خاطرنشان کرد: امیدواریم خداوند متعال بر قدرت، عزت، شوکت نظام، حفظ و حراست رهبری و مردم ما بی‌افزاید و دشمنان را از کارهای خبطی که کرده‌اند، پشیمان کند و سرجای خودشان بنشاند و همه این‌ها زمینه‌ای برای آماده شدن ما برای ظهور حضرت ولیعصر (عج) باشد.

تقدیر از دلاورمردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

آیت‌الله سعیدی همچنین پیامی به مناسبت عملیات غرورآفرین وعده صادق صادر کرد که متن آن به شرح زیر است:

بسمه‌تعالی
«فَمَنِ اعْتَدَیٰ عَلَیْکُمْ فَاعْتَدُوا عَلَیْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدَیٰ عَلَیْکُمْ» (بقره ۱۹۴)
مقابله‌به‌مثل در برابر تجاوز و ظلم و دفاع از حیثیت، عزت، آبرو، ناموس، سرزمین و مردم، دستوری قرآنی و سیاستی عقلایی و مورد تأیید اهل‌بیت علیهم‌السلام است که نتیجه آن بازدارندگی دشمن از تجاوزهای بعدی، جلوگیری از ظلم مضاعف به مظلوم و حفظ عزت نظام و ملت اسلامی در برابر دشمنان است.

رژیم جنایتکار و متجاوز صهیونیستی سال‌ها با حمایت‌های استکبار جهانی ظلم‌ها و تجاوزهای متعددی را نسبت به مسلمانان مظلوم فلسطینی روا داشته و بی‌پاسخ‌ماندن همه آن ظلم‌ها به علاوه جنایاتی که علیه دانشمندان و مستشاران ایرانی در داخل و خارج از خاک ایران انجام داده بود او را نسبت به اقداماتش جری‌تر و گستاخ‌تر کرده و ضرورت برخورد با وی را دوچندان کرده بود.

پاسخ قاطع و اقدام تنبیهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برابر حمله رژیم جعلی صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق که طبق قوانین بین‌المللی به مثابه خاک کشور تلقی می‌شود اقدامی شایسته و بجا و بر اساس مبانی دینی و منطقی و مطابق با قوانین پذیرفته شده جهانی بود که باید انجام می‌گرفت و به حول و قوه الهی به نحو احسن انجام گرفت.

اینجانب ضمن تقدیر و تشکر از دلاورمردان نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این اقدام ارزشمند را به همه ملت سرافراز و عزتمند ایران اسلامی تبریک می‌گویم و از درگاه خداوند متعال عزت و شوکت هرچه بیشتر این نظام و ملت را در سایه رهبری ولایت فقیه مسئلت دارم و امیدوارم این پاسخ دندان‌شکن درس عبرتی برای دشمنان شود و زمینه ساز ظهور حضرت ولی عصر عجل الله فرجه الشریف قرار گیرد.
انتهای پیام/


منبع:مهر
http://qomefarda.ir/48400
اخبار مرتبط

نظرات شما