استاندار قم:

توسعه زیرساخت روستاهای قم با درآمدهای مالیاتی

استاندار قم گفت: از درآمدهای مالیاتی که به این استان اختصاص پیدا می‌کند برای بخش‌هایی که نیازمندی‌های بیشتری دارند، به‌خصوص توسعه زیرساخت‌ها در مناطق روستایی استفاده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری ایرنا سید محمد آقامیری روز پنجشنبه در حاشیه دیدار سید محمدهادی سبحانیان، رئیس سازمان مالیاتی کشور اظهار داشت: سال گذشته میزان تکلیف وصول مالیات استان رقمی در حدود ۴.۲ همت بود که در نهایت نزدیک به ۴.۴ همت در این بخش وصول شد.
وی افزود: در نهایت آنچه به استان از محل مازاد درآمدهای مالیاتی اختصاص یافت رقم چشمگیری نبود؛ اما درعین‌حال ما این مبالغ را در امر توسعه بخش‌هایی که در آن ضعف داشتیم؛ مانند تأمین آب و ساخت جاده برای روستاهای استان و نیز ارتقا نظام بهداشت و سلامت در این مناطق استفاده کردیم.
وی ادامه داد: امیدواریم ارقام تخصیص‌یافته به استان قم در این بخش از این به بعد بسیار بیشتر از مبالغ کنونی باشد تا ما بتوانیم با استفاده از آن خیلی از ضعف‌ها و کمبودهای خود را در مناطق روستایی و بخش‌ها حل کنیم.
استاندار قم همچنین گفت: در دولت سیزدهم تسلط خوبی روی امور مالیاتی حاکم و گام‌های مثبتی در این زمینه برداشته شده است.
وی در ادامه بر گسترش فرهنگ مالیاتی کشور تأکید کرد و افزود مالیات زمینه‌ساز توسعه در کشور است و مردم ما باید متوجه باشند با پرداخت مالیات در رشد و آبادانی کشور سهیم می‌شوند.
وی سازمان مالیاتی را یک سازمان درآمدی برای دولت و کشور عنوان کرد و بیان داشت: مقابله حداکثری با فرار مالیاتی از جمله دستاوردهای دولت سیزدهم است که منافع حاصل از آن به تمام افراد جامعه خواهد رسید.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48438
اخبار مرتبط

نظرات شما