کارشناس هواشناسی قم مطرح کرد:

پیش‌بینی وزش باد و بارش باران برای قم

کارشناس هواشناسی قم گفت: فعالیت سامانه بارشی در استان آغاز شده که برای امروز وزش باد شدید و برای فردا بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا» به نقل از خبرگزاری ایرنا محمدرضا قاضی افزود: از امروز بعدازظهر شاهد افزایش ابر و وزش باد هستیم که سرعت وزش باد به بیش از ۷۰ کیلومتر بر ساعت نیز خواهد رسید.

وی با بیان این که حداکثر سرعت وزش باد برای فردا و پس‌فردا ۵۰ کیلومتر بر ساعت پیش‌بینی می‌شود، اضافه کرد: افزایش وزش باد ممکن است در برخی نقاط از جمله شرق استان به‌ویژه در جاده گرمسار باعث خیزش گردوخاک شود.

وی ادامه داد: امروز خیزش گردوخاک بیشتر محسوس است، ولی برای فردا و پس‌فردا نیز پیش‌بینی می‌شود.

قاضی خاطرنشان کرد: روز سه‌شنبه هفته جاری اوج فعالیت سامانه است که شاهد بارش باران به‌صورت متناوب، گاهی همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید خواهیم بود.

وی با اشاره به این که بارش باران عمدتاً مناطق غربی استان را در بر می‌گیرد، گفت: پدیده غالب در روز چهارشنبه وزش باد خواهد بود.

قاضی با اشاره به اینکه دمای هوا با فعالیت سامانه به‌صورت تدریجی کاهش پیدا می‌کند، افزود: حداکثر دما برای امروز، فردا و پس‌فردا به ترتیب ۳۱، ۲۹ و ۲۵ درجه سانتی‌گراد و حداقل دما برای امشب، فردا شب و پس‌فرداشب به ترتیب ۱۴، ۱۲ و ۱۰ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

در استان قم ۱۰۹ ایستگاه هواشناسی شامل ۱۲ ایستگاه سینوپتیک خودکار و ۲ ایستگاه جاده‌ای، ۵۲ ایستگاه باران‌سنج خودکار، ۳۵ ایستگاه باران‌سنج سنتی و هشت ایستگاه سطح‌سنج که وضعیت سطح و دبی رودخانه‌ها را اندازه می‌گیرد، فعال است.

شهروندان برای کسب آخرین اطلاعات هواشناسی کشور می‌توانند با سامانه گویای هواگو با شماره‌تلفن ۱۳۴ تماس بگیرند و یا به تارنمای اداره کل هواشناسی استان قم به نشانی اینترنتی www.ghommet.ir مراجعه کنند.
انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48465
اخبار مرتبط

نظرات شما