کارشناس مسائل سیاسی:

سپاه مردمی‌ترین و موفق‌ترین نهاد انقلاب است

کارشناس مسائل سیاسی با بیان این نکته یکی از مهم‌ترین دلایل توفیق سپاه بافت مردمی آن است ، گفت:سپاه مردمی‌ترین و موفق‌ترین نهاد انقلاب است.

شاهین صادقی نسب در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا»  با اشاره به دوم اردیبهشت‌ماه و سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۵۸ یک نهاد مردمی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) تأسیس می‌شود.

وی ادامه داد: این هم از هوشیاری امام راحل بود که برای ساماندهی اوضاع امنیتی کشور و برای حراست انقلاب اسلامی نیاز بود که یک نهادی با مأموریتی ویژه و اهدافی ویژه تشکیل شود که مهم‌ترین مشخصه این نهاد مردمی‌بودن آن باشد.
صادقی نسب بیان داشت: در اساسنامه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که مصوب سال ۱۳۶۱ است هدف این نهاد مردمی ، نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن و کوشش مستمر در راه آرمان های الهی و گسترش حاکمیت قانون خدا طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و تقویت بنیه دفاعی کشور و آموزش نظامی و ساماندهی نیروهای مردمی عنوان شده است.

سپاه به تمام اهداف تعیین شده رسیده است
وی با بیان این که این اهداف کاملاً مشخص، مهم و قابل‌توجه است، تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از زمان تأسیس تاکنون همواره در تحقق این اهداف و آرمان‌ها بی‌وقفه کوشیده است.
کارشناس مسائل سیاسی افزود: اگر در بین نهادهایی که از بدو انقلاب تشکیل شده است یک نهاد را نام ببریم که توانسته به تمام اهداف خودش رسیده باشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.
وی بیان داشت: سپاه با این اهداف مأموریت‌های متعددی دارد، زمانی که ما می‌گوییم پاسداری از انقلاب اسلامی ایران و دستاوردهای آن حیطه‌ای گسترده‌ای است.
صادقی نسب ادامه داد: پاسداری از انقلاب در حوزه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و... بسیار گسترده بوده و تحقق آن از سوی سپاه نشان‌دهنده تلاش‌های فراوانی است که از سوی دلیرمردان سبزپوش در طی این دهه‌ها صورت‌گرفته است.
وی تأکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوزه جهاد سازندگی حضور چشمگیری داشته که یکی از نمونه‌های عینی آن قرارگاه سازندگی خاتم انبیا است که در دهه‌های اخیر خدمات گسترده را در کشور داشته است.
این استاد دانشگاه بیان داشت: یکی از مهم‌ترین دلایل توفیق سپاه بافت مردمی آن است که دراین‌بین مهم‌ترین حلقه پیوند سپاه و مردم سازمان بسیج است.
وی ادامه داد: گسترش بسیج بین بدنه‌های اجتماعی فضایی را ایجاد می‌کند که ارتباط سپاه پاسداران با مردم گسست‌ناپذیر و مستمر است و این نقطه قوت سپاه است.
صادقی نسب تصریح کرد: مزیت این نهاد و تمام پشتوانه این نهاد مردمی‌بودن آن است که این اصل جدایی‌ناپذیر سپاه نباید مورد خدشه قرار بگیرد.


آمریکا و متحدانش از رژیم صهیونیستی دفاع کردند

وی به حوزه‌های نظامی سپاه اشاره کرد و گفت: در این حوزه بهترین مثال و نمونه عملیات وعده صادق است، اسرائیلی که خط مقدم غرب است و ایالات متحده می‌گوید از این رژیم دفاع بی‌چون‌وچرا و آهنین می‌کند، در این عملیات آمریکا از همه متحدانش که قریب به ۲۰ کشور هستند، استفاده کرد تا با حمله همه‌جانبه سپاه مقابله کند.
وی ادامه داد: این عملیات بادقت تمام، چشمگیر، قدرتمندانه و با رعایت تمام قوانین اجرا شد به‌طوری‌که به کشورهای منطقه هم از ۷۲ ساعت قبل اعلام کرده بودیم که این عملیات را انجام خواهیم داد.
کارشناس مسائل سیاسی افزود: آمریکا، اسرائیل و تمام کشورهای صنعتی دنیا در آرایش و آمادگی دفاعی بودند، بااین‌وجود بسیاری از پرتابه‌های ما به هدف خوردند.
وی ابراز داشت: در این حمله کشور از کلاهک‌های سبک برای موشک‌ها استفاده کرده بود و در واقع این حمله یک هشدار جدی بود که بگوییم ما می‌توانیم و هر زمانی که مورد تجاوز و تهدید قرار بگیریم آماده عملیاتی‌سازی این‌گونه حملات با شدت و قدرت بسیار ویرانگر هستیم.
صادقی نسب ادامه داد: موشک‌ها و پهپادهایی که سپاه درست می‌کند به حدی است که قدرتمندترین و قوی‌ترین ارتش جهان که آمریکا است توان مقابله با  آن‌ها را ندارد.
وی با بیان این که دشمن ما بزرگ است، تأکید کرد: کار ما در برابر این دشمن بسیار بزرگ و معجزه خودباوری بود این که ما می‌توانیم در برابر دشمنان بایستیم.
صادقی نسب افزود: آمریکا امروز نیروهای نظامی کشورمان را به‌عنوان یک نیروی نظامی قدرتمند در جهان پذیرفته است و این نشان از مسیر درستی که سپاه و نظام در طی این دهه‌ها در حوزه نظامی در پیش گرفته است.
وی بیان داشت: این که آمریکایی‌ها بعد از عملیات وعده صادق مقامات رژیم کودک کُش را از هرگونه عملیاتی برحذر می‌داشتند به‌این‌علت بود که دنیا دید که یک ابرقدرت نظامی در منطقه وجود دارد.
کارشناس مسائل سیاسی بیان داشت: علت اصلی این که بعد از عملیات وعده صادق به ما حمله نکردند این بود که این عملیات موفقیت‌آمیز بود.
وی ادامه داد: این عملیات یکی از بزرگ‌ترین عملیات های موشکی تاریخ بشریت بود که هیچ‌کدام از ابرقدرت‌های دنیا جرات این کار را نداشتند.
رمز موفقیت سپاه در شایسته‌سالاری است
صادقی نسب تأکید کرد: رمز موفقیت سپاه در زمینه موشکی و پهپادی شایسته‌سالاری و بهره‌مندی از افراد نخبه و علمی است.
وی بیان داشت: هیچ دشمنی در دنیا چه به‌صورت ائتلافی و چه به‌صورت انفرادی نمی‌تواند به کشور ما حمله کند و دوران تهدید نظامی به‌طورکلی به سرآمده است.
کارشناس مسائل سیاسی به حضور سپاه در عرصه‌های دیگر اشاره کرد و گفت: در تعریفی که ما برای سپاه داریم یک بخش آن نظامی است و بخش‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی آن بایستی خط حائل خاکستری با بخش نظامی داشته باشند برای این که حضور سپاه در عرصه‌های دیگر فعالانه‌تر باشد.
وی تأکید کرد: زمانی که می‌گوییم پاسداری از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن این خودش یک هدف سیاسی است.
این استاد دانشگاه افزود: نیاز داریم که حضور سپاه در عرصه‌های سیاسی و فرهنگی بیشتر باشد به‌این‌علت که این نهاد مردمی است.
وی تصریح کرد: زمانی که ما شاهد پیشرفت‌های درخشان در عرصه‌ای نظامی هستیم که دنیای استعمار و سرمایه‌داری در برابر آن زانو زده است، این باید الگویی برای سایر بخش‌ها شود نمی‌توانیم ما در صنایع موشکی و دفاعی این‌گونه بدرخشیم و وقتی وارد دولت و مسائل اجرایی می‌رسیم عملکرد ضعیفی داشته باشیم.
صادقی نسب بیان داشت: مشکلات معیشتی و اقتصادی که در کشور وجود دارد ناشی از ناکارآمدی و به‌کارگرفتن افراد ناکارآمد با رزومه‌های ضعیف است.
وی افزود: در طی این سال‌ها شاهد بودیم نیروهایی را با رزومه‌های ضعیف یا ساختگی از موسسات مختلف می‌آوریم و در رأس امور اجرایی در بخش‌های مختلف قرار می‌دهیم که نتیجه آن هم وضعیت فعلی اقتصادی می‌شود.
صادقی نسب ادامه داد: نیروهای کشور در زمینه اداره کشور قوی نیستند و این در تراز انقلاب اسلامی ایران نیست.
وی با بیان این مهم‌ترین کارکرد سپاه در خارج از مرزها تهییج روحیه مقاومت در دنیا است، تأکید کرد: اگر ما در لبنان، سوریه، عراق و یمن شاهد این خودباوری هستیم علت آن حضور سپاه پاسداران و رهبری معنوی این نهاد در منطقه است.
کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: سربازان گمنام و بدون مرز سپاه طلایه‌داران انتشار پیام و مأموریت انقلاب در دنیا هستند.


انتهای پیام/


http://qomefarda.ir/48484
اخبار مرتبط

نظرات شما