سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی قم خبر داد:

اطفا آتش‌سوزی در شهرک صنعتی شکوهیه

سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی قم، با بیان اینکه آتش‌سوزی کارخانه پارافین در شهرک شکوهیه پس از چند ساعت تلاش آتش‌نشانان اطفا شد، گفت: این آتش‌سوزی در زمان تعطیلی واحد در شیفت شب اتفاق افتاده و علت آن در دست بررسی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا»

 وحید آشتیانی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: بامداد امروز چهارم اردیبهشت با اعلام یک حادثه حریق در واحد صنعتی شکوهیه عوامل آتش‌نشانی شهرک در کمتر از پنج دقیقه در محل حاضر و به دنبال آن عوامل آتش‌نشانی شهر قم نیز به این شهرک اعزام شدند.

 وی با بیان اینکه با پنج واحد خودرویی به استعداد ۱۹ نفر و ۵ واحد از شهر قم با ۲۰ نفر و یک واحد از شهرک صنعتی محمودآباد، عملیات اطفاء حریق و جلوگیری از توسعه آن به اتمام رسیده تصریح کرد: اصل حریق، اطفا و کنترل شده و صرفاً مقداری مواد اولیه تحت کنترل در حال سوختن است که عوامل آتش‌نشانی برای لکه‌گیری و ایمن‌سازی در محل حضور دارند.

 سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی قم اضافه کرد: طی یک ماه اخیر با همکاری دستگاه‌های خدمت‌رسان در استان و تهران موفق شدیم سه خودرو آتش‌نشان به ظرفیت امکانات آتش‌نشانی شهرک صنعتی شکوهیه اضافه کنیم.

آتش‌سوزی یک واحد تولیدی شهرک صنعتی شکوهیه قم اطفا شد
 آشتیانی گفت: در حال حاضر ایستگاه‌های آتش‌نشانی شهرک صنعتی شکوهیه از یک به ۲ واحد افزایش‌یافته و یک واحد به‌عنوان پیشرو و دیگری پشتیبان اقدام می‌کند.

 وی ابراز امیدواری کرد با تلاش واحد Hsee شهرک‌های صنعتی استان و همکاری واحدهای تولیدی در تأمین، تجهیز و آموزش عوامل خود در مرحله اول پیشگیری و سپس مقابله با حادثه را در کمترین زمان داشته باشیم

 سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی قم تأکید کرد: خوشبختانه در این حادثه مصدومی نداشت.

 شهرک صنعتی شکوهیه در ابتدای محور قدیم قم - تهران واقع شده و از زیرساخت‌های لازم برای فعالیت‌های تولیدی برخوردار است، آمارها نشان می‌دهد بیش از یک هزار واحد تولیدی دارای مجوز با اشتغال‌زایی برای ۲۴ هزار نفر در شهرک صنعتی شکوهیه قم مشغول فعالیت هستند.

 در بخش صنعت قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، درودگران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هر کدام از آنها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال دارد.
انتهای پیام/منبع:ایرنا
http://qomefarda.ir/48495
اخبار مرتبط

نظرات شما