یادداشت؛

غرب بر سر دوراهی سخت تاریخی

غرب امروز بر سر دوراهی است یا باید دست از زورگویی طولانی‌مدت خود بردارد و حق ملت فلسطین را بشناسد و بیش از این از نقشه صهیونیست‌های زورگو و ضد بشر پیروی نکند و یا در انتظار ضربه‌های سخت‌تر در آینده نه‌چندان دور باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «قم فردا»  محمد ملک‌زاده، عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در خصوص اعتراضات دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا و اروپا به ظلم علیه مردم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی و سرکوب این اعتراضات توسط نیروهای نظامی این کشورها نوشت:
این روزها جهان شاهد اعتراضات گسترده دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های آمریکا و اروپا به دفاع از مردم مظلوم فلسطین و علیه صهیونیسم است که با برخورد شدید نیروهای نظامی این کشورها مواجه‌ شده‌اند. شواهد متعدد گواهی می‌دهد که این اعتراضات جرقه‌هایی از شروع یک جهنم بزرگ برای سردمداران غرب به شمار می‌رود. در حاشیه این رخداد تاریخی توجه به نکاتی حائز اهمیت است:
۱-در حالی که به دلیل جنایت‌های فجیع رژیم اشغالگر قدس و صهیونیزم جهانی در نسل‌کشی مردم مظلوم، شجاع و انقلابی غزه، موجی از محکومیت‌ها در سراسر جهان به‌ویژه دانشگاه‌های آمریکا و اروپا را فراگرفته و اساتید و دانشجویان آزادی‌خواه در بسیاری دانشگاه‌های آمریکا، انگلیس، فرانسه، کانادا و ایتالیا خواستار پایان‌دادن به این جنایات در حق مردم بی‌گناه فلسطین و غزه و دست برداشتن دولت‌های متبوع خود از حمایت‌های بی‌قیدوشرط از رژیم کودک کش اسرائیل شده‌اند، عده‌ای در داخل همچنان غرب را تطهیر و بزک می‌کنند! امثال زیباکلام‌ها به‌عنوان استاد در دانشگاه‌های ایران همچنان به دانشجویان خود می‌آموزند که اگر جنگ و جنایتی در منطقه هست مقصر سیاست‌های جمهوری اسلامی است! جمهوری اسلامی نباید کاری به اسرائیل و آمریکا و پرچم آن داشته باشد و…! این در حالی است که امروز ابعاد جنایات و درنده‌خویی نهفته در فرهنگ متوحش غرب برای بسیاری از دانشجویان و اساتید سراسر جهان آشکار گردیده و آنان را به مقاومت در برابر آن واداشته است. در نامه چند سال قبل رهبر انقلاب به دانشجویان غربی به ابعادی از این جنایات اشاره شد؛ اما آن روز شاید خیلی‌ها تصور نمی‌کردند که همین مخاطبان نامه رهبر انقلاب روزی به‌پاخاسته و این‌گونه در برابر سردمداران مفسد و جنایت‌کار غرب که چهره کریه خود را در پس نقاب تزویر حقوق بشری و دموکراسی غربی پنهان ساخته بودند، قیام کنند.
۲- دانشجویان و اساتیدی که تحت‌تأثیر القائات رسانه‌ای غرب آرزوی درس‌خواندن یا تدریس در آمریکا و اروپا را دارند و اساتیدی که قبله آمالشان همچنان آمریکا و اروپاست باید این صحنه‌ها را بادقت ببینند! در ایران درحالی‌که استاد دانشگاه به اغتشاشگران قَمه به دست نام معترض می‌گذاشت و به قاتل و مفسدفی‌الارض «رضوان‌الله» می‌گفت و با آسودگی خاطر همچنان به نفع اغتشاشگران می‌نوشت یا می‌نویسد، و درعین‌حال جمهوری اسلامی را فاقد آزادی بیان هم توصیف می‌کند (!) باید ببیند که چگونه اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های اروپا و آمریکا که ماه‌هاست علیه اسرائیل و سیاست‌های غلط حاکمان خود در حمایت از رژیم کودک کش اسرائیل معترض‌اند، نه‌تنها حرف آنان شنیده نمی‌شود که کتک می‌خورند؛ بازداشت و اخراج می‌شوند؛ و… آیا این همان الگوی دموکراسی و حقوق بشر غربی است که این جماعت مدام از آن دم می‌زنند؟! حمله پلیس آمریکا و اروپا با خشن‌ترین و غیرانسانی‌ترین روش‌ها به تجمعات آرام و مسالمت‌آمیز دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های این کشورها که فقط خواهان پایان‌دادن به نسل‌کشی و جنایت در غزه از سوی رژیم غاصب صهیونیستی هستند، چهره منافقانه و شیطانی حاکمان غرب را به عیان نشان داده است. حدود هفت ماه است که استانداردهای دوگانه غرب در آموزه‌هایی مانند دموکراسی و آزادی، حقوق بشر، احترام به زن، حرمت اماکن آموزشی و بهداشتی و بیمارستان‌ها و… زیر سؤال رفته و جنبه شعاری این اصطلاحات آشکار گردیده است؛ اکنون برای آزادی‌خواهان جهان در آمریکا و اروپا و سایر کشورها بیش از هر زمان دیگر آشکار گردیده که ابرقدرت‌ها تاکنون از این مفاهیم استفاده ابزاری می‌کرده‌اند و دولتمردان غربی در عمل اعتقادی به این ارزش‌ها نداشته‌اند. امروز سردمداران غربی چه بخواهند یا نخواهند ناچارند بپذیرند که لیبرال دموکراسی و صهیونیزم جهانی همچون سوسیال‌دموکراسی در مسیر افول و نابودی قرار گرفته و علایم این افول و نابودی در جای، جای آمریکا و اروپا و منطقه آشکار گردیده است.
۳-اعتراضات امروز که در بزرگ‌ترین دانشگاه‌های آمریکا به شکل بی‌سابقه‌ای علیه نسل‌کشی در غزه بالا گرفته را باید برونداد تحولی در افکار عمومی غرب دانست که به دنبال ۷ ماه جنایت رژیم صهیونیستی علیه روایت صهیونیسم و حامیان آن درباره ماجرای فلسطین رخ‌داده است؛ روایتی که نظام سرمایه‌داری غرب بیش از هفتادسال برای مقبولیت آن در افکار عمومی تلاش کرد؛ اما امروز مخالفت با آن به یک هنجار و ارزش تبدیل شده است.
۴-جهان امروز بدون شک در یک پیچ تاریخی بزرگ قرار دارد؛ پیچی که گذر از آن به‌سادگی میسر نیست و غرب را بر سر یک دوراهی سخت قرار داده است.  این همان دوراهی است که سال‌ها پیش رهبر معظم انقلاب چنین روزی را پیش‌بینی می‌کرد و به سردمداران غربی در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین‌ در ۹ مهر ۱۳۹۰ وقوع آن را هشدار داد:
«غرب امروز بر سر دوراهی است یا باید دست از زورگویی طولانی‌مدت خود بردارد و حق ملت فلسطین را بشناسد و بیش از این از نقشه صهیونیست‌های زورگو و ضد بشر پیروی نکند و یا در انتظار ضربه‌های سخت‌تر در آینده نه‌چندان دور باشد. این ضربه‌های فلج کنند فقط سقوط پی‌درپی حکومت‌های گوش‌به‌فرمان آنان در منطقه اسلامی نیست؛ بلکه آن روزی که ملت‌های اروپا و آمریکا دریابند که بیشترین گرفتاری‌های اقتصادی، اجتماعی و اخلاقی آنان منشأ گرفته از سلطه‌ اختاپوسیِ صهیونیسم بین‌الملل بر دولت‌های آنهاست و دولتمردان آنان به‌خاطر منافع شخصی و حزبی خود مطیع و تسلیم در برابر زورگویی‌های کمپانی داران زالوصفت صهیونیست در آمریکا و اروپایند آن‌چنان جهنمی برای آنان وجود خواهند آورد که هیچ راه خلاصی از آن متصور نیست». (بیانات در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین‌ ۹/مهر/۱۳۹۰)
آن روز بسیاری از حاکمان غرب این هشدار خیرخواهانه را نادیده گرفتند؛ اما اتفاقات امروز بر حقانیت آن صحه گذاشته است. شرایط کنونی جهان نشان می‌دهد گذر از تباهی و رسیدن به صلح واقعی جز با قیام و خروش آزادمردان جهان علیه ظلم و ستم ظالمان دست‌نیافتنی است؛ امروز ندای راستین اسلام و رسوایی دشمنان بشریت در پوشش لیبرال دموکراسی غربی بیش‌ازپیش نمایان شده است و حاکمان غربی را چاره‌ای جز دست‌کشیدن از ظلم و حمایت از ظالمان نمانده است؛ در غیر این صورت باید در انتظار ضربه‌های سخت‌تر و سقوط‌های پی‌درپی در آینده نه‌چندان دور باشد.

انتهای پیام/160


http://qomefarda.ir/48583
اخبار مرتبط

نظرات شما